Geride bıraktığımız bir haftada; elimizden geldiğince kayda geçen güncel teknoloji haberlerini, yerli girişim ve uygulamalarını, sosyal medya dünyasında yaşanan gelişmeleri ve endüstri 4.0 ile başlayan yeni dünyanın kavramlarını aktarmaya, önümüzdeki yıl için teknoloji trendlerinin neler olabileceğini derlemeye çalıştık.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan mobil uygulamanızı geliştirmenizi ve çok kısa sürede marketlere koymanızı sağlayan MobilRoller ile ilgili bir tanıtım yazısı hazırladık ve biz de HD Tekno Haber’ in Android uygulamasını MobilRoller ile yapmaya çalıştık. MobiRoller hakkında bilgi almak ve uygulamanızı çıkarmak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Netflix artık rakipsiz değil. Amazon; Hindistan’ da gerçekleştirilen basın toplantısında aralarında Türkiye’ nin de bulunduğu 200′ den fazla ülkede Amazon Prime Video‘ nun hizmet vermeye başladığını duyurdu. Sınırlı sayıda da olsa Türkçe alt yazı desteği bulunduğunu belirtebiliriz. Detayları haberimizde.

Facebook kopyalamaya devam ediyor. Facebook messenger’ a snapchat’ de olduğu gibi kullanıcıların birbirine resim veya video gönderirken üzerinde oynamasını sağlayan özellikleri getirildi.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ a iptal et özelliği geldi. Yanlış kişiye veya yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajları artık rahatlıkla iptal edebileceksiniz.

Instagram kullanıcılarına güzel bir haberimiz var.  Kullanıcılar beğendikleri bir fotoğrafı kaydetme imkanına kavuştu.  Aynı özellik sayesinde kullanıcılar bu karelere internetleri yokken (çevrimdışı) bile erişebilecekler.

Kurumsal firmalarda çalışanları biraz rahat bırakmanın ne kadar faydalı olabileceğini gösteren çok önemli bir delil. Google Haritalar yeni bir özelliğe kavuştu. Artık haritada baktığınız bir yerin tekerlekli sandalye için uygun bir girişinin olup olmadığını öğrenebileceksiniz. Bu özelliğin ortaya çıkış hikayesini haberimizden okuyabilirsiniz.

Gerçek para kazandıran mobil uygulamalar internet dünyasında çok aranıyor. O uygulamalardan biri olan İndir Kazan uygulamasını inceledik.

Facebook’ ta daha renkli paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Paylaşımlarınız arka planını değiştirme özelliği Facebook’ a geliyor.

Sabahleyin uyandıktan sonra yatağınızın kendi kendini yaptığını düşünsenize. Şahane bir fikir. Smartduvet ile bu fikir hayat buldu.

Kendi Kendini Yapan Yatak - SmartDuvet

Twitter sizi her an haberdar etmek için bir özellik daha geliştiriyor.

Amerika’ nın seçilmiş başkanı Donald Trump; internet dünyasından daha çok çekecek gibi görünüyor. Donald Trump’ ın resimlerini kedi yavrusu ile değiştiren bir Chrome eklentisine denk geldik : )

Sosyal girişime örnek verilebilecek en önemli girişim. Otsimo; otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin tablet bilgisayarlar aracılığıyla evde verilmesini amaçlıyor. Bu güzel girişimi inceledik, derledik.

Araç sahiplerinin işini çok kolaylaştıracak bir girişim. Sanayiye gidip aracınız ile ilgili yapabileceğiniz tüm işlemler yapmak için kapınıza servis ve ustası geliyor. Periyodik bakımdan fren balata ve disk değişimine, triger setinden debriyaj seti değişimine kadar tüm ihtiyaçlarınız için Mobil Oto Servis‘ i kullanabilirsiniz. HD Tekno Haber ekibinden bir arkadaşımız Mobil Oto Servis‘ i aracının periyodik bakımı için çağırdı ve deneyimleri yazıya döktü.

Mobil Oto Servis Araç Periyodik Bakım

Bulut bilişim nedir? Kısaca göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyası hiç olmadığı kadar hızlı ilerliyor. Yeni yıla girerken; teknoloji trendleri neler olacak? Hangi konular popüler olacak? Yazarlarımızdan Onur Karagünlü; 2017 Teknoloji Trendlerini derledi. Haberimizden takip edebilirsiniz.

Yılın son haftasında; yeni gelişmeler, girişimler, güncel teknoloji haberleri ile karşınızda olmaya devam edeceğiz : )

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz