Dünyada her yüz kişiden ikisinin otizm‘ li olduğu gerçeğinden yola çıkarsak; bu konuda Türkiye’ den çıkan bir girişim olan Otsimo‘ yu sizlere tanıtmak istiyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Her girişimin bir ihtiyaçtan yola çıktığını, fark edildiği anda şimşeklerin çakması ile başlayan bir süreç olduğunu her zaman belirtiyoruz. Otsimo da böyle bir şimşek çakmasından sonra üzerine gidilen ve ortaya çıkan bir ürün.

Otsimo ile ilgili detaylı bilgi vermeden önce; girişimin kurucularından Zafer Elcik‘ den Otsimo’ yu neden geliştirdiklerini dinleyelim.

Kardeşimin otizmli olmasından dolayı hep evde otizm eğitimiyle ilgili kitaplar okuyor, çözüm arıyordum. Bir gün kardeşimin okuyamamasına rağmen, konuşamamasına rağmen akıllı telefonumla oynadığını gördüm. Dahası kardeşim eğitime 5 dakikadan fazla odaklanamazken, akıllı cihazlarla 50-60 dakikalarda ilgilendiğini görünce ona bir tablet almaya karar verdim. Ancak şimdi daha büyük bir sorunumuz vardı. Otizmli çocuklar için geliştirilen eğitim uygulaması yoktu ve diğer çocuklar için olan oyunlar otizmlilere zor geliyordu. ODTÜ’den sınıf arkadaşım Sercan’la beraber otizm eğitimini herkese ulaştırmak ve otizm eğitimini herkes tarafından ulaşılabilir yapmak için Otsimo’yu kurduk.


Otizm üç yaşından önce başlayan etkisi uzun süren, beyin gelişimini engelleyen, net bir ilaç tedavi veya tıbbi çözümü olmayan bir rahatsızlıktır. Bugün kabul edilen en önemli tedavi erken ve yoğun eğitimdir.

Bu noktada Otsimo; bu ihtiyacı Otsimo Çocuk ve Otsimo Aile olmak üzere iki farklı uygulama ile ücretsiz, reklamsız, eğlenceli ve eğitici özel eğitim veriyor.

Otsimo Çocuk

Eğitsel oyunlar içeren bir uygulamadır. Bu uygulama birçok oyunu içinde barındıran bir platformdur. Çocuğun yaşına ve eğitim durumuna göre oyunlar sırayla açılmakta bu sayede eğitim çocuğun durumuna göre şekillenmektedir.

Otsimo Aile

Ailelere çocuğuyla ve uygulamayla alakalı tüm bilgi ve seçeneklere ulaşabilecekleri platformdur. Bu uygulama sayesinde aileler Çocuk uygulamasını uzaktan kontrol edebilirler ve eğitimde tam erişime sahip olurlar.

Otsimo Çocuk & Otsimo Aile

Otsimo uygulamalarını indirmek için linkini ziyaret edebilirsiniz.

Uygulamanın şuan için sadece iOS versiyonu var. Android versiyonunun geliştirilmesi için sizler de destek olabilirsiniz.

Otsimo ekibi Android uygulaması için destek kampanyası oluşturmuş. Siz de AriKovanı.com üzerinden destek olarak Android’ e çıkmalarına yardım edebilirsiniz.

Otsimo - Otizmli Çocuklar için Özel Eğitim

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz