Türkiye’ de bir ilke imza atarak; kapınızda aracınızın bakımını yapan, sizi ustaya, servisi götürmeyip, servisi ustasıyla birlikte evinize getiren Mobil Oto Servis‘ ten biraz bahsetmek istiyorum.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bugün için bu hizmeti ben de kullandım ve yaklaşık bir buçuk saat araç bakımını yaptıktan sonra ustayı uğurladık gitti. Hizmetin sıcaklığı soğumadan biraz tanıtmak istiyorum.

Mobil Oto Servis Nedir?

Hemen hemen tüm marka araç ve araçlarla ilgili hemen hemen tüm hizmetleri evinizden yaptırabileceğiniz bir girişim. Herkesin kullandığı bir tabiri ben de kullanmak istiyorum. Evinize pizza ister gibi; aracınız için usta isteyebiliyorsunuz.

Mobil Oto Servis şu aşamada 100.000′ den fazla üye, 250.000′ den fazla yedek parça ile kapınızda hizmet veren Türkiye’ nin en büyük oto servisi olarak yoluna devam ediyor.

Bu girişim sayesinde artık aracınızı servise götürmenize, vakit harcamanıza gerek kalmıyor. Aracınız için gerekli olan işlem neyse; sistemden girip teklif alıyorsunuz ve istediğiniz adrese deneyimli ustalar gelip aracınızın işlemini hallediyorlar.

Tüm bu işlemleri yaparken; vakit harcamıyorsunuz, aracınızı biryere götürmüyorsunuz ve çok daha uygun bir fiyata süreci tamamlıyorsunuz.

Sistemin güvenliği ile ilgili bir sorunuz varsa şöyle bir yorum yapabilirim.

Yapacağınız tüm işlemlere 1 yıl / 10.000 km garanti veriyorlar. Üstelik tüm işlemleri sektör standartlarında sigorta poliçesi kapsamında yaparak memnuniyetinizi garanti altına alıyorlar.

Mobil Oto Servis Nasıl Çalışır?

Motol Oto Servis için baştan sona süreci dört adımda tamamlayabiliyorsunuz.

 • mobilotoservis.com’ a girip arabanızı ve yaptırmak istediğiniz işlemi seçiyorsunuz
 • Mobil Oto Servis belittiğiniz gün için istediğiniz yere geliyor
 • Ödemeyi online yapabilir veya araç başında ustaya ödeyebilirsiniz. (Erken öderseniz indirim alabiliyorsunuz)
 • Tüm işlemler, kullanılan yedek parçalar, 1 Yıl / 10.000 km’ ye kadar garanti kapsamında giriyor.

Mobil Oto Servis’ ten Hangi Hizmeti Aldım?

Aracıma 10.000 bakımı yaptırmak için hafta içi (Salı günü); mobilotoservis.com‘ a giriş yaptım, araç bilgilerini girdim ve bakım için teklif aldım. Daha sonra beni telefonla aradılar ne zaman müsait olabileceğimi sordular. Hafta içi çalıştığımda cumartesi işlemi yaptırmak istedim.

Tamam dediler ve saat için cuma günü 17.30 sonrası arayacaklarını söylediler. Cuma günü saat 18.01′ de telefonla aradılar cumartesi için 15.00 – 16.00 arasında ustanın araç bakımı için geleceği bilgisini verdiler.

Cumartesi 15.25 civarında usta aracıyla birlikte geldi. Hemen otopark’ a indik. Mehmet usta işlemlere başladı. Filtreler değişti, yağ değişimi yapıldı, bilgisayarla motorun beynine bakıldı vb. son kontroller ve işlem tamamlandı. saat 16.30 civarı ustayı uğurladım gitti.

Şimdilik bir sorun yok. Aracı kullanmaya başladıktan sonra bir sorun olması durumunda onu da buraya yazacağım. Genel gözlemim şu şekilde; aracınızı normal servise götürdüğünüzde yapılan işlemler neyse;  burada da aynısı yapılıyor.

Bir girişimci olarak şunu iletebilirim; piyasada ihtiyaç duyulan bir boşluk çok iyi bir şekilde kapatılmış/kapatılıyor.

Mobil Oto Servis Araç Periyodik Bakım

Mobil Oto Servis’ ten Hangi Hizmetleri Alabilirsiniz?

Ağır bakımdan trigger seti değişimine, Fren balatasından Buji’ lere kadar şuan verdikleri hizmetleri aşağıdaki gibi listeledim. Yeden parça almak isterseniz de 250.000+ ürün olduğunu belirtebiliriz.

 • Ağır Bakımlar
 • Akü
 • Alt Düzen Bakımı
 • Amortisör
 • BRC LPG Bakımı
 • Buji
 • Check-Up
 • Debriyaj Seti
 • Fren Balatası
 • Fren Disk
 • Periyodik Bakım
 • Silecek
 • Triger Seti
 • V-Kayışı Seti

Mehmet ustadan güncel bilgileri de iletmek istiyorum.

Eğer aracınızı kendiniz götürmek isterseniz Ümraniye’deki dükkanlarına götürebilirsiniz. Onun dışında mobil usta hizmeti şu aşamada sadece İstanbul ve Ankara’ da veriliyor.

Şuan 15 mobil ustaları varmış. Hizmet verilen iller ve ustalar için çalışmaların olduğunu ve gün geçtikçe buradaki rakamların artacağını iletti.

Aracınız için yaptığınız tüm işlemler Mobil Oto Servis tarafından kaydediliyor. İlerde aracınız satacağınız zaman alıcı istediği zaman Mobil Oto Servis’ i arayıp  aracınız ve işlemler hakkında bilgi alabilecek.

Eğer bir usta olarak bu sistem dahilinde Mobil Usta olarak çalışmak isterseniz belirttiğimiz linki ziyaret ederek Usta Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mobil Oto Servis ile ilgili aklınıza takılan sorulara linkinden (SSS) cevap bulabilirsiniz.

Mobil Oto Servis’ ten teklif almak için linkini ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Oto Servis - Kullanıcı Yorumları

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz