Teknoloji dünyası adına dolu dolu geçen bir haftada; etkinlikler, Drone’ lar, Domino’s un hayalleri, dünyaca ünlü servislerin çökmesi, yeni ürünler, teknik makaleler, yeni girişimler ile ilgili detaylı haberler sunduk.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Spectacles ı sadece ve sadece belirli yerlere konulmuş ve Snapbot  adı verilen otomatlardan satın alabileceğinizi açıklamıştık. Snapbot lar yavaş yavaş şehirlere konulmaya başlanıyor. Son olarak Los Angeles ve Florida’ ya geldi.

IoT, Telekom ve Teknoloji Alanındaki Girişimler için IoT Telco Labs Hızlandırma Programı 2.Dönem Başvuruları Açıldı.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), astronotların, astronot kıyafeti içerisinde tuvalet ihtiyacının nasıl karşılanacağına dair yarışma başlattı. Yarışma 11 Ekim 2016′ da başlamış olup, 20 Aralık 2016′ da sona erecektir. Kazanan ise 30.000$ ödül alacaktır.

Onur Karagünlü’ nün kaleminden AFORGE Kütüphanesi İle Resimdeki Şekillerin Tespiti başlıklı teknik makaleye göz atabilirsiniz.

Cüneyt Yeşilkaya’ nın kaleminden Java – Selenium İle Web Sitelerinden Veri Çekmek başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Instagram’ da herhangi bir kişinin bir resminin veya hikayesinin ekran görüntüsünü aldığınızda ilgili kişiye bildirim gidiyor.

Hyundai; İngiltere’ de hayata geçireceği Click to Buy adını verdiği yeni sistem ile araç satış işlemlerini internet üzerinden tamamlayacak.

Windows üzerinde kullanılan PowerPoint uygulamasına yeni bir güncelleme geldi. Artık birden fazla kişi aynı anda PowerPoint sunumlarını düzenleyebilecek.

Rakamlarla WhatsApp‘ ı merak ediyorsanız, istatistiklere göz atabilirsiniz.

10 Aralık Cumartesi 09:00 – 17:00 arasında Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek DevFest Tekirdağ etkinliği 8 oturum ve 2 Workshoptan oluşması planlanmaktadır.

Google ile iş görüşmesi yapan 37 yıllık yazılımcının deneyimlerini dinlemek isterseniz, yazımıza tıklayabilirsiniz. 

Devnot ekibi Meetup’ da Devnot Yazılımcı Buluşmaları adında bir grup oluşturdu ve belirli aralıklarla İstanbul’ da toplanacak. Etkinlik detayları için tıklayabilirsiniz.

Onur Karagünlü’ nün kaleminden Kendi İnstagram Filtremizi Kodlayalım başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

Aylardır hazırlığı süren GDG Devfest 2016 İstanbul etkinliği bugün düzenleniyor. Detaylar için tıklayabilirsiniz. 

Hindistan, sekiz aylık inşaatın ardından, Kamuthi’de , Kaliforniya’ daki Topaz Çiftliğinin yerini alacak olan dünyanın en büyük güneş enerjisi tesisi, yeni güneş enerjisi santralini inşa etti.

Check Point, güvenlik araştırma ekipleri tarafından yapılan bir çok çalışma sonucunda, yeni ve endişe verici kötü amaçlı bir yazılım kampanyası yayınladı. Gooligan adlı saldırı kampanyası, bir milyondan fazla Google hesabının güvenliğini ihlal etti.

Girişimcilik platformu AngelList; Yeni uygulamaları, araçları ve bağlantılı servisleri öğrenmede Web’ in favori adresi olan Product Hunt ı 20 milyon dolara satın aldı.

Dünyada insansı robot üreten firmaların başında gelen Boston Dynamics; son yayınladığı video’ da ne kadar gelişme kaydettiğini gösterdi. Atlas artık engelleri aşabiliyor. 

Kindle uygulaması ve Tablet’ i başta Hintçe olmak üzere, Hindistan’ da kullanılan çok sayıda dili desteklemeye başladı.

Daha önce Drone’ larla pizza teslimi dönemini başlatan Domino’ s; yılbaşına özel Japonya’ nın belli yerlerinde pizza teslimatını yaptırmak üzere geyiklerini eğitmeye başladı. Peki bunu başarabildi mi?

Aylardır süren söylentilerin ardından Netflix çevrimdışı video izleyebilme özelliğini getirdi.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz