Teknoloji dünyası adına dolu dolu geçen bir haftada; etkinlikler, Drone’ lar, sosyal medya dünyasında yaşanan talihsiz olaylar, dünyaca ünlü servislerin çökmesi, yeni ürünler, yeni girişimler ile ilgili detaylı haberler sunduk.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Teknoloji dünyası adına yaşanan teknoloji haberlerini aktarırken; diğer tarafta, alanında uzman kişilerin teknik makale yazıp yayınlayabileceği Teknik Köşe‘ mizi yayına aldık. Yazılım, teknoloji, bilgisayar dünyası ile ilgili yazılan özlü makaleleri yeni köşemizden takip edebilirsiniz.

Teknoloji devi Apple; iPhone 6S’ de yaşanan kapanma sorunu nedeniyle; bataryayı ücretsiz bir şekilde değiştireceğini açıkladı.

1875 yılından beri sokak lambalarını kullanıyor. Ama görünün o ki; Sokak lambaları yerine çok daha güzel bir ürün geliyor, üstelik taşınabilir.

AFORGE Kütüphanesi Ve Filtreleri başlıklı teknik makalemizi okuyabilirsiniz.

Eskiden Hotmail olan ve şimdi Outlook.com olarak devam eden mail servisi çoğu kullanıcı için çalışmıyor. Outlook.com’ da yaşanan sorun.

Sosyal medya dünyasının en talihsiz olayı yaşandı. Bir hata nedeniyle Twitter; CEO’ su Jack Dorsey’ in Twitter hesabını askıya aldı.

Disnay? ın Moana? sı çocuklara yönelik yılın en büyük filmi olma yolunda giderden; şimdi bambaşka bir amaca hizmet edecek. Gençler kodlamayı Moana ile nasıl öğrenecek?

Google’ dan Öğretmenler Günü’ ne özel doodle.

Onur Karagünlü tarafından kaleme alınan; Bitmap Sınıfı, RGB ve DPI Kavramı ile ilgili teknik makalemizi inceleyebilirsiniz.

Volga Araslı tarafından kaleme alınan SSH anahtar doğrulaması başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bugüne kadar sadece bilgisayarda oynadığımız Solitaire oyunlarının; bir paket halinde Android ve iOS versiyonları hazırlandı ve ücretsiz bir şekilde kullanıma sunuldu.

İsveçli geliştiriciler Wille Dahlbo ve Linus Unnebäck; internetteki varlığınızı bir kaç tıklama ile silecek bir girişimi hayata geçirdiler. Deseat.me ile ilgili detayları haberimizden inceleyebilirsiniz. 

WhatsApp? dan gönderilen video? lar tam indirildikten sonra açılabiliyordu. Artık size gelen bir video? yu indirirken bir yandan da izleyebileceksiniz.

Letvision şirketi Letrons adını verdiği kendi Transformers’ ını geliştiriyor. Letrons serisinin ilk ürünü de olan ANTIMON, normal bir BMW 3 serisi otomobilden bir anda dev bir robota dönüşüyor. Detaylar için tıklayabilirsiniz.

GDG Devfest İstanbul 2016; 4 Aralık’ ta Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Yerleşkesinde düzenlenecek. Etkinlikte konuşma yapacak, teknoloji, yazılım dünyasının bilinen simaları belli oldu.

Onur Karagünlü tarafından kaleme alınan Graphics Sınıfı Kullanımı başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

WordPress, Tumblr gibi platformlar çıktığından bu yana blog tutmak çok basit bir hale gelse de; yine de kayıt olmak, hesaplarımızı doğrulamak gerekiyordu. Ancak Telegraph ile blog yazmak o kadar basit hale gelmiş ki, hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

Onur Karagünlü tarafından kaleme alınan Aforge Kütüphanesi Kullanarak Blob Bulma başlıklı teknik makalemizi okuyabilirsiniz.

Google Deepmind araştırma ekibi ve Oxford üniversitesi yapay zeka ekibinin geliştirdikleri sistem profesyonel dudak okuyuculardan daha iyi bir başarı elde etti. Detayları haberimizde. 


HD Tekno Haber ekibi olarak önümüzdeki haftaya hazırlanırken; yeni yayına aldığımız ve yavaş yavaş içeriğini doldurduğumuz Teknik Köşe‘ mize siz değerli takipçilerimizi de davet etmek istiyoruz.

Yazacağınız teknik makalelerinizi sizin adınızla yayınlamaktan büyük keyif alır, kaleminizin gücünü paylaşmaktan büyük mutluluk duyarız. Konu hakkında detaylı bilgi almak ve makale göndermek için Bize Yazın sayfasından bizlere ulaşmanızı rica ediyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz