Teknoloji dünyası adına dolu dolu geçen bir haftada; teknoloji dünyasında gelişen haberleri derledik ve yazılım dünyası için teknik makaleler kaleme aldık.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Hepsiburada’ dan Efsane Cuma’ da Efsane Satış. Detaylar haberimizde.

10 yıl üzerinde Java Yazılım Geliştirme tecrübesi olanlar için; önemli bir etkinlik. Java for Good (İyilik için Java) etkinliği ile ilgili detaylı bilgi almak için linkimizi ziyaret ediniz.

Netflix’ te indirdikleriniz cihazınızda çok yer kaplamayacak. Detaylar için link.

Rusya’ nın Uluslararası Uzay İstasyonu’ na yardım için gönderdiği rokette kaza oldu.

16-18 Aralık’ ta gerçekleşecek Passolig Hackathon’ una katılarak Passolig’ i mobil cihazlara taşıyacak uygulamanın yaratıcı ekibinde yer alabilirsiniz.

Amazon.com Dash Buton’ u Artık Japonya’ da.

Scienceworldreport sitesinde yer alan habere göre Nokia 2017 yılında Android telefonlarla geri dönüyor.

Google’ ın Trusted Contacts (Güvenilir Kişiler) uygulaması ile merak ettikleriniz ile lokasyon bazlı sürekli iletişimde olabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak seçtiğiniz kişilerle nerede olduğunuzu birbirinize iletmeniz sadece bir tıklamaya kadar iniyor.

WhatsApp 2016 yılının sonundan itibaren Windows Phone 7, iOS 6, Android 2.1 ve Android 2.2 işletim sistemlerine artık destek vermeyecek.

Programlama ile ilgilenen ve Türkçe içerik konusunda sıkıntı yaşayan programcılar için düşünülen, soru/cevap şeklinde bir etkileşimde bulunabilmesi için kurulan hasscript.com; bir yılını tamamladı.

Amazon Go’ nun ne olduğunu detaylı yazdık. 

Instagram yorumları Facebook’ a benzer bir şekilde yenileyecek. Şirketten yapılan açıklamada artık kullanıcılar birbirinin yorumlarını beğenebilecek.

Online müzik servisi Apple Music; 20 milyon ücretli kullanıcıya ulaştı.

Apple İOS platformunun 2016 yılı içerisinde en çok indirilen uygulamaları listesini açıkladı. Listeye göre Snapchat birinci sırada yer aldı. Uygulama geçen sene 5. sırada yer alıyordu.

Chrome’ un android versiyonu yeni bir özelliğe kavuştu. Gezinmekte olduğunuz herhangi bir sayfanın tüm içeriğini indirebilirsiniz. İndirilen bu içerik daha sonra internet olmadığında okunabilir durumda oluyor.

Microsoft’ un geliştiricilere yönelik her sene düzenlediği Build konferansı; 2017 için 10 – 12 Mayıs tarihlerinde Seattle’ da düzenlenecek.

Koşu bandı ve bisiklet birleşirse ortaya ne çıkar? Lofipit

Pokemon Go ile tüm dünyada oyunseverleri sokaklarda dolaştıran Nintendo; açıklarını bulacak olan kullanıcıları ödüllendirecek.

Hollanda Polis Teşkilatı, Delft Teknoloji Üniversitesi tarafından geliştirilen Arttırılmış Gerçeklik projesini denemeye başladı.

2016 yılının sonlarına doğru gelirken; tüm sosyal medya araçları bir seneyi nasıl geçirdiklerine dair raporlar sunuyor. Bu raporlar yılın en’ lerini gösteriyor.

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği Japonya manşeili Nintendo şirketi tarafından geliştirilen Super Mario Run ile ilgili beklenen haber geldi. Super Mario Run’un IPhone’ lara geleceği tarih yapımcı şirket tarafından resmen duyuruldu.

Uzun süredir gündemde olan ve yapılan açıklamalarda detay görüşmelere geçildiği belirtilen; SoundCloud’ u satın alma süreci Spotify tarafından rafa kaldırıldı.

Daha önce CarPlay sistemini destekleyen araç listesini aktarmıştık. Aradan geçen süre zarfında sistemi destekleyen model sayısı 200′ ü geçti.

Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü (Safety Check) Nedir? Detaylı yazdık.

FinTech İstanbul ve Coinsilium işbirliği ile düzenlenecek olan Blockchain 360 Eğitimi 12 Aralık 2016 Pazartesi günü Saat 9:00 – 18:00 arasında Bankalararası Kart Merkezi’ nde (BKM) yapılacaktır.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz