Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce başladığımız ve bir seri olarak devam ettiğimiz; kullanmaya başladığımız, kullanıcıların işini kolaylaştıran uygulamaları veya web sitelerini elimizden geldiğince tanıtmaya devam ediyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Daha önceki derlemelerimizde BizPoint Enerjisa  ve Zingat ile ilgili birer yazı hazırlayıp, deneyimlerimizi aktarmıştık. Bu yazımızda da yine güzel bir servisi aktarmaya çalışacağız.

Günümüz şartlarında geldiğimiz noktaya baktığımızda; artık herhangi bir işimizi halletmek için uzun kuyruklara girmeden, günlerimizi ya da saatlerimizi harcamadan, internet dünyasında bir kaç tıklama ile ilerleyebilir durumda olmalıyız. İnternet dünyasına taşınan servisler sayesinde, işlerimizi kısa zaman içinde halletmenin yanında maddi anlamda uygun bir şekilde halletmemize de olanak sağlıyor. Bir ürün almak istediğimizde fiziksel anlamda tüm satış noktalarını gezip fiyat karşılaştırması yapamazken; internet dünyasında ürünün hangi kanaldan ne kadara satıldığını saniyeler içinde öğrenme şansımız var. Bu durum elbette sigorta şirketleri ve sigorta şirketlerinin sunduğu ürünler için de geçerli.

Yazımızın bu bölümünde sigorta şirketlerinden ilki diyebileceğimiz; İtalya’nın Trieste kentinde 1831 yılında kurulmuş, 150 yılı aşkın süredir Türkiye’de de faaliyet gösteren eldeki verilere göre Avrupa’nın en büyük 3. sigorta firması olan Generali Sigorta’ dan bahsedeceğiz.

Generali sigorta ne yapıyor diye baktığımız zaman; genel olarak Trafik Sigortası, Kasko Sigortası, Yenileyen Kasko Sigortası, Konut Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), Kişisel Güvencem Sigortası, Seyahatim Güvende Sağlık Sigortası, Kritik Hastalık Güvencem Sigortası gibi ürünleri sunuyor. Bu ürünlerin yanında web sitesinden de inceleyebileceğiniz üzere Kurumsal Sigorta ürünleri de mevcut.

Bize göre en önemli değer; çok güçlü bir geçmişinin ve bilgi birikiminin olması. Önemli diyebileceğimiz bir diğer özellik ise; ana sayfasında yer aldığı üzere bir dakikada teklif, üç dakikada poliçe hazır mottosu. Generali Kasko Fiyat Sorgulama

Sitesinden aldığımız yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü üzere; formu kısaca doldurup kasko sigortanız hakkında fiyat teklifleri alabilirsiniz. Fiyat teklifi aldıktan sonra kişisel sigorta danışmanı sizinle iletişime geçip uygun fiyata kaskonuzu ayarlamanızı sağlayabiliyor.

Generali; yüzyıllık bir sigorta firması olduğu için; Sigorta kapsamında aklınıza gelebilecek her türlü sigorta ürününü bulmanız mümkün. Bu konuda artık şüphemiz yok. Bu ürünlerden tek tek bahsetmeye veya ürün satışı sonrası destek hakkında bilgi vermeyi gerekli görmüyoruz. Bu konularda yılların tecrübesi ile standartlarını oluşturmuşlar ve müşteri memnuniyetine yönelik çalışmaları devam ediyor.

Generali gibi belli bir domainde hizmet veren firmaların takip ettiğim en temel özellikleri blog sayfaları. Çünkü firmanın sadece ürünü satması yetmez. Mühim olan o ürün ile ilgili sürekli araştırma yapması ve bununla ilgili değerlendirmelerini şeffaf bir şekilde paylaşması. Bu konuda Generali’ nin blog sayfasına baktığımız zaman sürekli içerik paylaşıldığını görmek bizleri memnun etti.

Uzun Yolda İyi Bir Sürücü Olmanın 13 Püf Noktası, İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Adım, Seyahat Ederken Kullanabileceğiniz En İyi 15 Hava Durumu Uygulaması gibi sektör ile ilgili diğer konularda da paylaşım yapabiliyorlar. Sektördeki tüm bileşenlerle ilgili içerik bulmanız mümkün.

Generali‘ nin araştırıp hazırladığı infografikler de sektörde önemli bir bilgi kaynağı olmaya devam ediyor. Şirket sigorta hakkında sahip olduğu tüm güncel ve geçmişe ait verilerini müşterileriyle paylaşma konusunda oldukça eli açık davranıyor, bilgi ve görsellerin harmanlandığı infografikler kullanıcıların tüketimine sunuluyor.

Rakamlarla Yaşamın Kötü Sürprizleri olarak adlandırılan; trafik kazaları, ev kazaları ve kapkaç gibi konularda güncel bilgiler içeren aşağıdaki infografiği inceleyebilirsiniz.

Generali Ferdi Kaza Risk Araştırması


Generali’ nin yıllar önce Alper Kul ve Aylin Kontante Kul ile gerçekleştirdiği reklam filmi akıllardaki tazeliğini halen daha koruyor. Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yazımızın bu serisinde; kullanıcılara güzel bilgiler sunan / hizmet veren bir siteyi daha  elimizden geldiğinde tanıtmaya çalıştık. Son kullanıcıya yönelik; hayatta kolaylık sağlayan – hizmet sunan uygulamaları – web sitelerini tanıtmaya devam edeceğiz.

Yeni bir yazı da görüşmek üzere.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz