Enerjisa – Güzel Günler Enerji İster

0
139

HD Tekno Haber olarak kullanmaya başladığımız, kullanıcıların işini kolaylaştıran uygulamaları veya web sitelerini elimizden geldiğince tanıtmaya devam ediyoruz. Kısa bir süre önce BizPoint ile ilgili bir yazı hazırlamıştık. Bu yazımızda da elektrik ile ilgili müşterilerine esnek çözümler sunan Enerjisa’ dan bahsedeceğiz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Enerjisa; verimliliği ve teknolojiyi esas alan üretim ve dağıtım yatırımları ve rekabetçi stratejileri ile Türkiye’nin büyüyen ve gelişen elektrik piyasasının lider oyuncularından birisidir.

Yeni bir eve veya iş yerine taşınınca en temel ihtiyaçlarımızdan birisi elbette elektrik. Elektriğin gelmesi ile birlikte yeni yaşam alanımızda hayat başlıyor desek yanlış olmaz herhalde.

Ev taşırken, iş yeri taşırken, yeni abonelik yaratırken, abonelik yenilerken, faturaları öderken, avantajlı elektrik tarifelerine bakarken elektrik dünyası ile haşır neşir oluruz ve bir muhattap ararız. Bu muhattabın son kullanıcıya sunduğu imkanlar onu tercih etme sebebi oluyor.

Günümüzde teknolojinin geldiği nokta itibari ile son kullanıcılar artık tüm işlemlerini internet dünyası üzerinden halletmek istiyor. Elektrik konusunda işlerinizin büyük bir bölümünü internet üzerinden halletmenize olanak sağlayan Enerjisa bu konuda muhattap alınabilecek temel üyelerden birtanesi.

Enerjisa’ nın online müşteri hizmetlerini ziyarete ederek üyeliğinizi başlatabilir ve elektrik ile ilgili işlerinizin büyük bir bölümünü bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Bu uygulamadan 24 saat boyunca işlem yapabilirsiniz. Mesai saatleri arasında işlem yapma gibi bir kısıtlaması yok ve bizce en büyük artılarından birisi de bu.

Online Hizmetler Merkezi’ den , internet bağlantınızın olduğu her yerden tüm işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Peki elektrik ile ilgili internet ortamında hangi işlemlerinizi yapabilirsiniz?

 • Fatura analizi
 • Bilgi güncelleme
 • Borç sorgulama
 • Tarife değişikliği
 • Kredi Kartı ile kolay ödeme
 • Başvuru sorgulama
 • Randevu alma
 • Kayıp/kaçak ihbarı
 • Müşterilik İşlemleri
 • Serbest tüketici başvurusu
 • Talep, İstek ve Öneri bildirimi

Eğer herhangi bir iş için size yakın olan bir müşteri merkezine gidecekseniz; online randevu almayı unutmayın. Randevu aldığınızda sıra beklemeden işleminiz hemen yapabiliyorsunuz.

Kısa bir süre önce bir yazarımızın yaşadığı olayı da anlatmak istiyoruz.

Kısa bir önce abonelik işlemleri için Enerjisa’ nın Pendik Yenişehir’ deki müşteri merkezine gittik. İçeride çok sayıda insan var ve sırada bekliyorlar. Biz de numeratorden numaramızı alıp beklemeye başladık. Uzunca bir süre beklememize rağmen sıra gelmedi. Sonra hemen o anda interneti açıp online randevu aldık. İşlemi yapılan ilk kişiden sonra sıra bize geldi ve çok kısa bir süre sonra merkezden çıkıp gittik. Online servisleri için fiziki müşteri merkezleri arasındaki iletişim ve uyum inanılmaz kolaylık sağlıyor. 

Yukarıda listelediğimiz maddelerden en önemlilerinden biri elbette geçmiş faturalar. Hangi ay ne kadarlık fatura ödediğinizi geçmişe yönelik sıralayabilir ve ödemediğiniz faturalı listeleyebilir toplam borcunuzu görebilirsiniz.

Enerjisa Fatura Ödeme ve Geçmiş Listeleme

Geriden başlayarak günümüzde kadar ne kadar elektrik tükettiğinizi tek bir grafik üzerinde görebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. (Örnek olarak aşağıdaki grafiği inceleyebilirsiniz.)

Enerjisa- Elektirik tüketiminizi karşılaştırın

Online hizmetleri kullandığınızda belli bir tarih aralığı için size özel finansal raporları listeleyebilirsiniz. Çıkardığınız/listelediğiniz raporlarınızı rapor çeşidine göre Microsoft Excel ya da PDF olarak açabilir, isterseniz de ‘Raporu İndirin’ linkine tıklayarak sadece görüntüleyebilir veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz (indirebilirsiniz).

Yukarıda listelemeye çalıştığımız ve bu yazıya sığdıramadığımız diğer tüm özellikler için Enerjisa’ nın online hizmetlerini açıp işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Kullanıcılarına/müşterilerine kullanım kolaylığı sağlayan, işlerini daha rahat ve zaman kaybetmeden halletmelerini sağlayan şirketleri takip etmeye devam ediyoruz. Deneyimleyebildiklerimizi sizler için birer yazı yazarak aktarmaya devam edeceğiz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz