Kullanıcı arayüzlerinin daha koyu görünmesini sağlama özelliği, son yıllarda orman yangını gibi yazılım dünyasında yayılan bir yenilik ve bu seçeneğin hemen her yerde bulunabileceği bir noktaya ulaştı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Google Chrome bu işlevi farklı bir şekilde sunmayacak ancak Google, Android kullanıcıları için işleri daha da iyileştirmeye yardımcı olacak yeni seçenekler üzerinde çalışmakla meşgul olduğu bilinmekte. Mobil tarayıcıda yapılan önemli bir değişiklik, kullanıcılara aynı muameleyi yapmaya zorlanmak yerine farklı siteler için farklı ayarlara sahip olma seçeneği sunacak.

Bu, karanlık mod etkinleştirildiğinde okunaksız hale gelen bir web sitesiyle karşılaşan herkes için harika bir seçenektir. Bu, sorunlu bir siteyi ziyaret ettiğinizde karanlık modu geçici olarak devre dışı bırakmak yerine, site bazında otomatik karartma seçeneğini devre dışı bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Her zaman olduğu gibi, bu yeni özelliği ilk görenler, chrome://flags adresindeki web sitelerinde “karanlık mod”seçeneğini işaretle seçeneğini işaretlemeniz gerekir. Chrome’u yeniden başlattıktan sonra, ayrı sayfalar için ayarları ziyaret ederek otomatik karartma seçeneklerini yapılandırabilirsiniz.

 

Işıklar açık mı kapalı mı?

Google’ın bu özelliği sunucu tarafı ayarı aracılığıyla etkinleştirmesi muhtemeldir bu nedenle, avantajları en kısa sürede hissetmeye başlayabilmeniz için ayarlarınızı hazır durumda etkinleştirmenizde bir zarar yoktur.

Aynı seçeneklerin, iOS’un yanı sıra Android için Chrome’un daha yaygın olarak kullanılan sürümlerine sunulmaya başlaması çok uzun sürmemelidir. Ancak şu anda aynı özelliğin masaüstüne geleceğine dair bir öneri yok.

Görünüşte bu bir erişilebilirlik seçeneği olarak düşünülebilir ancak herkesin faydalanabileceği bir şeydir. Karanlık mod etkinken inkâr edilemez şekilde daha iyi görünen bazı siteler var, bu yüzden bu seçeneğe sahip olmak iyi. Ayrıca karanlık mod kapalıyken okunması daha kolay bulabileceğiniz bazı siteler de vardır ve bu yeni seçenek site başına yapılandırmaya izin verir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz