Samsung dışında Huawei, katlanabilir telefonlarda tartışmasız en büyük güç olma yolunda ilerliyor ancak şimdiye kadar tüm cihazları Huawei Mate Xs gibi büyük, tablet benzeri ekranlara sahipti. Şimdiyse şirket, Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Motorola Razr 2020 ile daha uyumlu, kapaklı katlanabilir bir model piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Weibo (Çinli sosyal ağı), böyle bir telefon oluşturulursa eğer adı Huawei Mate V ismi ile duyurulacağını da iletti. Görünüşe göre bu, Huawei Mate 40 Pro gibi bir Kirin 9000 yonga setine sahip olacak. Bu, 2020’de üst düzey bir yonga setiydi,ancak şimdi biraz eski ve Huawei Mate V piyasaya sürüldüğünde daha da eski olacak.

Ancak bu, Motorola’nın orta sınıf Snapdragon 765G kullanan Razr 2020 ile yaptığı gibi, maliyeti düşük tutmanın bir yolu olabilir. Bu sızıntı herhangi bir ek ayrıntı içermiyor. Bu yüzden Huawei Mate V’in bu yıl ne zaman geleceğini bilmiyoruz ancak fazla bir zaman kalmadığını düşünebiliriz.

2020’de Huawei, hem Mate V adını ticari marka haline getirmek için başvuruda bulundu hem de kapaklı katlanabilir bir telefon için patent başvurusunda bulundu. Yani şirketin en azından araştırdığı bir fikir ve şu ya da bu ürün için kullanılabilecek bir isim olacağını düşünüyoruz.

Huawei ve katlanabilir telefon

Akıllı telefon pazarı, yeni özellikler ve yenilikler söz konusu olduğunda tartışmasız durgunlaşmaya başladı. Şu anda çoğu telefon iyi performans gösteriyor ve yükseltmeler genellikle oldukça küçük veya niş ancak katlanabilir telefonlar parlak bir gelecek sağlayabilir.

 

Bunlar, tartışmasız şimdiye kadar akıllı telefonlarda gördüğümüz en büyük değişiklik ve endüstriyi yeniden heyecanlandırabilmeleri için yepyeni form faktörleri ve kullanım örnekleri getirmekteler.

Şu anda, çoğunlukla sadece Samsung yeni gelişmelerle ilerliyor. Huawei, Motorola ve diğerleri biraz bu konu ile uğraştı ancak yalnızca Samsung kararlı görünüyor ve katlanabilirlerin gerçekten çıkması için birden fazla şirketin ortak çalışmaya ihtiyacı olduğu düşünülüyor

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz