Google Meet, İngilizce görüntülü görüşmeleri İspanyolca, Fransızca ve daha pek çok dile çevireceğini duyurdu. Google canlı çevrilmiş altyazı özelliğini tanıtarak, video görüşmelerinde dil engellerini yıkmayı hedefliyor. Google Meet şu anda ingilizce video toplantılar İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve Almanca dilini destekleyeceğini açıkladı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

En son açıklama niteliğinde yapılan blog gönderisine göre bu yeni çeviri özelliği ilk olarak beta sürümünde sunulacak ve yakında belirli Google Workspace kullanıcılarına sunulacak. Google resmi bir çıkış tarihi belirtmese de kullanıcıların betaya kaydolduktan sonra denemeleri artık mümkün.

Google, bunun, Google Meet görüntülü görüşmeleri sırasında iletişime engel olan dil yetersizliğini ortadan kaldırılmasına yardımcı olacağına ve çeşitli öğrencilerle konuşurken küresel olarak dağıtılmış ekipler ve eğitimciler ile eğitim programları gibi çeşitli senaryolarda yardımcı olacağına inanıyor.

Google Meet ve yeni Beta sürümü

Bu özellik şu anda yalnızca İngilizce canlı altyazıları İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve Almanca’ya çevirmek için kullanılabilirken, yakın gelecekte daha geniş bir dil yelpazesini desteklemeye devam edecek. Yayında belirtildiği gibi, özellik yalnızca Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve Teaching & Learning Upgrade müşterileri tarafından düzenlenen toplantılarda kullanılabilir.

Bu yeni özelliği görmek ve denemek için Google Meet “Ayarlar” bölümüne girip “Altyazılar” sekmesine tıklayıp, “Altyazı çevirme özelliğini etkinleştir” bölümüne basıp hangi dilde çevirmek istediğinizi işaretleyip beta sürümü dilediğiniz gibi test edebilirsiniz.

Bu yeni özellik henüz başlangıç ​​aşamasındadır bu ilerleyen zamanlarda, Google Meet’teki önemli görüntülü görüşmeler sırasında hızlı çeviriye ihtiyaç duyanlar için inanılmaz derecede yararlı bir araç olacağı biliniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz