2020 yılında Covid-19 salgının tüm dünyaya yayılması ve pandemi olarak kabul edilmesinden sonra dünyadaki çoğu denge değişti, etkilenmeyen sektör hemen hemen kalmadı. COVID-19 milyarderleri de etkiledi, artık sayıları daha az. Amazon’un sahibi Jeff Bezos listedeki liderliğini sürdürüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Forbes’in bu hafta yayınlanan 2020 milyarder listesine göre 2019’da 2.153 olan milyarder sayısı 2.095′ e geriledi. Üstelik bu zenginler geçen seneye göre daha fakirler.

WeWork’un görevden alınmış CEO’su Adam Neumann sıralamadan tamamen düştü.

Dünyanın En Zengin İnsanları

Son rakamlara göre Amerika 614 milyarder ile birinci sırada yer alırken; 456 milyarder ile Çin ikinci olarak takip etti.

Önemli detaylardan biri; en iyi 10 milyarderin dördü teknoloji yöneticileri. Küresel salgın olsun ya da olmasın, Jeff Bezos dünyanın en zengin insanı olmaya devam ediyor. Jeff Bezos boşandığı eşine 38 milyar dolar ödediği halde 113 milyar dolar listede birinci kalabildi.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 2019’dan 1,5 milyar dolarlık bir artışla 98 milyar dolarlık kişisel net değeri ile tekrar ikinci sırada yer aldı.

Oracle’ın teknoloji sorumlusu Larry Ellison 66,2 milyar dolar ile beşinci sırada, Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg 54,7 milyar dolar ile yedinci sırada yer aldı.

2020 milyarderler listesine göz atmak için linkini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin kaynağı için linkini ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz