HD Tekno Haber olarak kullanmaya başladığımız, kullanıcıların işini kolaylaştıran uygulamaları veya web sitelerini elimizden geldiğince tanıtmaya devam ediyoruz. Kısa bir süre önce BizPoint  ve Enerjisa ile ilgili birer yazı hazırlamıştık. Bu yazımızda emlak sektörüne farklı bir nefes getiren ve bilgiyi harmanlayıp kullanıcılar için sonuç sunan bir sistem olan Zingat.com‘ dan bahsedeceğiz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Zingat.com’ un ne olduğu ve neler sunduğunu yazmadan önce bu kelimenin nereden geldiğini araştıralım istedik ve sitede buna özel bir alan ayırdıklarını gördük. Sitenin kendisinde yazılan açıklamayı olduğu gibi aktarıyoruz.

“Zingat” isminin buluş hikayesinde, “Emlak. Bilgi. Güven.” misyonumuzu bir arada yaşatma fikrinden hareket ettik. Zingat’ ta sunduğumuz sayılamayacak miktarda bilgi ve veri hizmetini ifade eden “zilyon” kelimesinin Z’sini; Macarca’da “emlak”, Endonezyaca’da “bilgi”, Filipince’de “güven” anlamına gelen INGAT kelimesiyle birleştirdik ve ZİNGAT markası böylece oluştu.

Akıllı emlak sitesi Zingat.com; klasik emlak sitesi olma işlevinin yanında bilgi toplama, bilgi işleme, bölge bazında farklı değerlendirmeleri ile raporlar sunma, yaşam skor, emlak haberleri, bölge raporu, evimin değeri gibi hizmetlerle biraz daha farklı adımlar atarak öne çıkıyor.

Son kullanıcı olarak Zingat’ı hangi amaçlar için kullanabilirsiniz?

Bölgeler bazında emlak analizlerini inceleyerek yatırım kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Yaşam skor servisi ile nerede yaşadığınızda yaşam kalitenizin ne olacağını öğrenebilirsiniz. Eğer eviniz varsa bilgilerini girip evin değerini öğrenebilir veya almak isteyeceğiniz bir evin gerçekte değerinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Burada kısa bir not düşmek gerekirse; bu tarz servisleri kullanmak için üye olmanız gerekiyor. HD Tekno Haber editörü olarak bu özelliklerden bazılarını deneyelim.

Örnek olarak oturduğumuz evin değerini öğrenmeye çalışalım.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi; web sitenin menüsünden Evimin Değeri‘ ne tıklatıp, hesaplama sayfasına gelebilirsiniz. Buradaki forma evinizin bilgilerini girip raporu göster butonuna tıklayabilirsiniz.

Zingat Evimin Değeri Ne Kadar

Bu servis tamamen ücretsiz olmasının yanında; üye olmayı gerektirdiğini de bir kez daha belirtmiş olalım.

Zingat Evimin Değeri Rapor

Zingat Evimin Değeri Raporlama

Yukarıdaki resimlerde görüldüğü üzere; çıkan rapora bakarak eviniz ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri almanız mümkün. Evinizin satış fiyatını, kira bedelini, geri dönüş süresini, yıllara göre satış fiyat ve kira artışlarını görebilirsiniz. Bu servisin daha net sonuç iletmesi adına bina yaşının da dikkate alınması durumunda daha güzel sonuçların çıkacağını tahmin ediyoruz. Çıkan bu raporu PDF formatında kaydedebilir ve çevrenizle paylaşabilirsiniz.

Zingat’ ın bir diğer özelliği yaşamSkor!

Peki bu yaşam skor neyi ifade ediyor. Bu servisi kullanarak yaşadığınız yeri, işinizin yerini ve sosyal hayatınızı geçirdiğiniz yeri belirleyip hesapla butonuna bastığınızda; 100 üzerinden bir yaşam skoru alacaksınız. Buna göre hayatınızda değişiklik isteyebilirsiniz : ) Bu servisin bir diğer özelliği ise; çıkan skora göre size ilan önerebiliyor.

Biz deneme amaçlı; ev adresi Pendik/Yenişehir, iş adresi Bağcılar/Güneşli ve sosyal çevre olarak Kadıköy/Bostancı seçip, skor hesapla butonuna bastık. Çıkan sonuç aşağıdaki gibi.

Zingat YaşamSkor Ne Demek

Burada yaşam skorun düşük çıkmasının sebebi ev ve iş arasındaki mesafenin çok olmasından kaynaklı diye düşünüyoruz. Yaşam skor; en fazla zaman geçirdiğiniz bu üç adresi belli kriterlere göre analiz edip yaşam kalitenizi hesaplar ve size bu yaşam değerini artıracak projeler sunmaya çalışır.

Yukarıda deneyimlediğimiz iki temel özelliğin yanında Zingat’ tan farklı başlıklar için de faydalanabilirsiniz. Yatırım rehberine bakarak şehir, ilçe ve mahalle bazlı konut artış oranlarını aylık olarak görebilir veya metrekare fiyatını öğrenebilirsiniz.

Emlak dünyasında yaşanan gelişmeleri merak ediyorsanız Emlak Haberleri ile ilgili başlığı takip edebilirsiniz. Blog sayfalarını incelediğimiz zaman; içeriklerin gayet güncel olduğunu gördük. Belli tarihlerde teslim edilecek projeleri ve sektördeki haberleri blog yazılarından takip edebilirsiniz.

Son bir özellikten daha bahsedelim. Bölge Raporu

Bölge raporunda; herhangi bir şehri seçip, o şehrin ulaşım, eğitim, kültürel alanları ve fiyat analizini harita üzerinde renklendirilmiş halde ilçe ilçe hatta mahalle mahalle görebilirsiniz. Kısaca çevrenizde nelerin olup bittiğini güzel bir arayüz üzerinden görebilirsiniz.

Zingat Bölge Raporu

Zingat bir emlak sitesi olduğundan elbette ilan verebilir ve ilanlara göz atabilirsiniz. Bu özellikten bahsetmeye gerek yok.

Yazımızın bu serisinde; kullanıcılara güzel bilgiler sunan bir siteyi daha kısaca tanıtmaya çalıştık. Son kullanıcıya yönelik; hayatta kolaylık sağlayan uygulamaları – web sitelerini tanıtmaya devam edeceğiz. Yeni bir yazı da görüşmek üzere.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam