Teknoloji dünyası adına dolu dolu geçen bir haftada; etkinlikler, drone’ ların yeni hünerleri, satın alma işlemleri, Snapchat’ ın yeni satış tekniği, Skype ve Tinder gibi uygulamalardaki değişiklikler, Play Music’ in yapay zeka ile akıllanması, Google Pixel’ in 59 saniyede hacklenmesi, WhatsApp’ ın Hindistan ayağı gibi konularda haberler sunduk. Detayları linklerimizde.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Google’ ın yeni amiral gemisi olarak adlandırılan Google Pixel isimli telefon; düzenlenen bir hacking etkinliğinde bir grup tarafından 60 saniyede hacklendi.

Google’ ın müzik servisi Google Play Music; baştan sonra elden geçirildi ve arkasına konumlandırılan yapay zeka ile daha akıllı hale getirildi.

Snapcaht’ in geliştirdiği gözlüğü Spectacles ı sadece ve sadece belirli yerlere konulmuş ve Snapbot  adı verilen otomatlardan satın alabileceksiniz.

Yapılan yeni düzenleme ile birlikte Skype üzerinden birini aramak için bir Skype hesabınız olmasına gerek yok. Skype uygulamasını indirmenize ve hesap açıp doğrulatmanıza gerek kalmıyor.

WhatsApp görüntülü arama özelliğini yayınladı.

WhatsApp; Hindistan’ da aylık 160 milyon aktif kullanıcıya erişti ve en büyük pazarınsa sahip oldu. Yeni geliştirmelerle WhatsApp’ a Hindistan’ da kullanıla 10 yerel dil desteğine sahip olacak.

Google’ ın geliştirdiği ve evinizin her köşesinde internete erişiminizi maksimum seviyeye çıkaran Home Wi-Fi ön siparişle 129 dolardan satışa sunuldu.

Tinder artık daha fazla cinsiyet kimliği kabul edebilir hale geldi.

Apple ürünlerinin resimlerinin bulunduğu toplamda 450 adet fotoğraf içeren bir kitap çıkarıyor. Apple’ın 20 yıllık Kaliforniya geçmişini resimlerle anlatmayı hedefleyen bir almanak aslında.

Domino’ s on dakikada pizza teslimine başlıyor. Domino’ s Yeni Zelanda’ da pizzalarını Drone’ larla teslim etmeye başladı. Detayları haberimizde.

Disney World’ın her gece havai fişek gösterisi yakında yeni bir düzenleme ile yerini drone’ lara bırakacağa benziyor. Tüm yeni sistem bir merkez tarafından kontrol edilebilir olacak. Bu yeni hali ile çok daha büyüleyici bir görüntü oluşacağa benziyor.

Satın alamıyorsan kopyala mantığında ısrarcı olan Facebook; Snapchat ile savaşını daha kızıştıracak bir hamlede bulundu. Facebook; yüz tanıma teknolojileri üzerinde çalışmalarını yürüten FacioMetrics’ i satın aldı.

Ve detaylarını aktardığımız etkinlikler. Bip Hackathon ve GDG Devfest Ankara 2016 etkilikleri ile bilgileri incelemek için haberlerimizi detayına bakabilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz