Hindistan’ da Facebook’ un en popüler servisi WhatsApp oldu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Geçen salı günü yapılan etkinlikte WhatsApp; görüntülü arama özelliğini birinci ağızdan bildirmiş ve Hindistan’ da aylık 160 milyon kullanıcının aktif bir biçimde WhatsApp’ ı kullandıklarını belirtmişti.  Geçen ay yapılan açıklamalarda aylık kullanıcı sayısı 155 milyon olarak belirtilmişti.

Bu rakamlarla birlikte Hindistan; WhatsApp için en büyük pazar haline gelmeye başladı.

Hindistan’ da WhatsApp’ ın bu kadar yoğun kullanılmasının çok sayıda sebebi var. Hükümet içindeki bazı organizasyonlar, bazı polis departmanları uygulamayı aktif bir şekilde kullanıyor. Öğretmenler öğrencileri ile iletişime geçmek için WhastApp’ ı yoğun bir biçimde kullanıyor.

WhatsApp Hindistan’ a gelmeden önce; insanlar klasik SMS ile haberleşiyorlardı. WhatsApp insanların iletişim ihtiyacını ciddi anlamda giderdi.

WhatsApp’ tan Neeraj Arora; Hindistan’daki kullanıcıları çok önemsediklerini ve daha çok kullanıcıya ulaşmak, ihtiyaçlarını bu uygulama kapsamında karşılamak için daha da çalışacaklarını belirtti. İlk adım olarak WhatsApp’ a Hindistan’ da kullanılan yaklaşık on yerel dil için destek getireceklerini belirtti.

Hindistan için WhatsApp’ a on yeni dil desteği getirilecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz