Disney World‘ın her gece havai fişek gösterisi yakında yeni bir düzenleme ile yerini dronelara bırakacağa benziyor. Tüm yeni sistem bir merkez tarafından kontrol edilebilir olacak. Bu yeni hali ile çok daha büyüleyici bir görüntü oluşacağa benziyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Dronelar Intel‘den geliyor. Elektronik devi, yeni nesil dronları sergilemek üzere Disney‘e gönderdi ve bu dronelar havai fişeklerin yapamadığı şeyler yapabilir. Bir filo olarak uçan bu Intel droneları, gökyüzünü büküp dönüşen ve hayat bulan üç boyutlu görüntülerle boyayabilirler.

Bu drone filosunun ismi ise “Shooting Star” olarak belirlenmiş. Bugün Disney World gölü üzerinde denemelere başlaması planlanıyor. Bu yeni yapı ile eski eğlence yapıları entegre olarak çalışmaya devam edecek. Sadece havai fişekler yerini dronelara bırakmış olacak.

Bu, Intel‘in dronları bireysel kullanımdan filo olarak kullanmaya evirdiği son projesi. Ender’in Oyunu olarak adlandırılan projede; tıpkı Orson Scott Card‘ın kitabında olduğu gibi bir kişi gruba komuta ederek talimatlar gönderiyor ve dronların durumunu izliyor ve Intel aklınıza gelebilecek kadar çok sayıda uçağı kontrol edebilen ölçeğinde sınırsız olduğunu söylüyor.

Intel dronların görevleri yerine getirmek için filolarla uçtuğu bir gelecek düşünüyor. Intel ve Disney‘in renkli bir hava gösterisi yapmak için kullandıkları yazılım aynı anda arama ve kurtarma operasyonları veya teçhizat ve eşyaları teftişinde kullanılabilir. Bir uçak ya da su kulesi ya da bu uçaklardan kayan bir LED ekran oluşturan bir kuvveti denetlemek için Intel‘in RealSense platformu gibi tarama yazılımını kullanan birkaç uçaktan oluşan bir filo düşünün.

Disney World’ün ışık gösterisine bir örnek olarak aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz