HTC, bu hafta yepyeni bir VR kulaklığını piyasaya sürmeye hazır görünüyor. Neyse ki, zaten çevrimiçi olarak ortaya çıkan bir Vive Flow görüntüleri sayesinde yeni VR cihazında göz bölmelerimiz (böcek benzeri olanlar) bulunuyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

14 Ekim’deki resmi tanıtımı öncesinde bu, kulaklığın neye benzeyeceği ve kime yönelik olduğu konusunda oldukça sağlam bir fikrimiz olduğu anlamına geliyor. HTC’nin medya tüketimine daha rahat bir yaklaşımla tüketicileri hedeflemeyi planladığı iddia ediliyor, bu nedenle kendinizi daha serbest bir teknoloji uzmanı olarak görüyorsanız, bu yeni HTC kulaklık tam size göre olabilir. Lansman gününe yaklaşırken bilmeniz gereken üç şey var.

Fiyatı ne olacak?

Yeni cihazın 15 Ekim’de ön siparişlere başlaması bekleniyor, bildirildiğine göre 500 dolara mal olacak ve VR arenasında kaybettiği zeminin bir kısmını yeniden ateşleyerek en iyi VR kulaklığı olma iddiasını ortaya koyacak. Kaybedilen bu zemin, elbette, diğer birçok VR cihazı arasında Oculus Quest 2 gibi zorlu rekabetten geliyor.

Tasarımında ne gibi farklılıklar bulunuyor?

Vive Flow’un, 6DOF konumsal izleme için iki optik sensöre ve daha önceki internet raporları doğruysa el izleme özelliklerine sahip aynalı bir ön yüze sahip olduğunu görebiliriz. Sızan bilgilerde bir hareket kontrol cihazının olmaması, kulaklığın tek girişli olduğunu gösteriyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz