Geçen sene medya sponsoru olduğumuz ve bu sene de aynı gururu yaşadığımız; GDG İstanbul ekibi tarafından organize edilen, Türkiye’ de yazılım dünyasına yönelik düzenlenen en önemli etkinliklerden biri olan Devfest İstanbul, 26 Kasım’da Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenecek.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

GDG İstanbul Kimdir?

Google Developer Group(GDG) İstanbul dünya üzerindeki 100+ ülkedeki 500+ diğer GDG toplulukları gibi Google teknolojilerine ilgi duyan yazılım geliştiricilerin bir araya gelerek oluşturduğu gönüllülük temeline dayalı bir topluluktur. Toplululuk, senelerdir aylık bazda etkinlikler düzenleyerek güncel konuları ele alıp, katılımcılarıyla paylaşıyor. Bunun yanında yılın son çeyreğinde düzenledikleri, büyük ilgi gören Devfest ve bahar döneminde gerçekleştirdiğimiz Women Techmakers IWD etkinlikleriyle de her yıl büyük katılım ve ilgi topluyor.


GDG hakkında detaylı bilgi almak için daha önce ekip üyelerinden Elif Boncuk ve Burcu Geneci ile röportaj yapmıştık.

  • Elif Boncuk röportajını okumak içi linkini tıklayabilirsiniz.
  • Burcu Geneci röportajını okumak içi linkini tıklayabilirsiniz.

GDG Devfest nedir?

GDG Devfest’ler GDG topluluklarında yer alan kişiler tarafından organize edilen non-profit konferanslardır. Geçtiğimiz yıl dünya üzerinde gerçekleştirilen 200 Devfest’den biri olan ve 8’i yabancı 32 konuşmacı, 4 paralel salonda 32 oturum ve %25’i kadın 1000 kadar katılımcıyla sınırlayarak dünya üzerindeki en büyük devfestlerden ve İstanbul’daki en prestijli yazılım konferanslarından biri GDG İstanbul ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Devfest İstanbul 2017′ nin Konu Başlıkları

  • Mobil
  • Web teknolojileri
  • Cloud
  • Iot
  • Machine learning & ai
  • Kullanıcı deneyimi
  • Workshoplar

Devfest İstanbul 2017′ ye Kimler Sponsor Oluyor?

Her yıl olduğu gibi Google’ın general sponsor olarak yer aldığı etkinlikte, Microsoft gold sponsor olarak etkinliği destekliyor. Tüm katılımcılara sağladığı %50 indirim koduyla Careem ulaşım sponsoru olarak yer alırken, etkinlik günü katılımcılara verilecek 20 adet indirim çekiyle Robotistan ise hediye sponsoru olarak yer alıyor. Devfest İstanbul’un bu seneki mekan sponsoru ise Kadir Has Üniversitesi.

HD Tekno Haber olarak bizler de basın sponsoru olarak etkinliğe destek veriyoruz.

Konferansta Sunum Yapmak İster Misiniz?

Konferansların en anlamlı yanı da deneyimlerimizi alanında uzman diğer kişilerle paylaşmaktır. Ben de deneyimlerimi paylaşmak istiyorum diyenler için CFP 10 Kasım’a kadar açık kalacak. Çok geç kalmadan başvurmayı unutmayın. Başvuru linki: gdg.ist/devfest17-cfp 


Etkinlik kapsamında sunum yapacak profiller yavaş yavaş netleşmeye başlarken; kesinleşen isimlere linkinden bakabilirsiniz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve biletinizi almak içib devfest.istanbul linkini ziyaret edebilirsiniz.

Devfest 2017 Konu Başlıkları
Etkinlik tarihinin yaklaşması ile beraber güncel bilgileri yeni bir yazıda paylaşıyor olacağız. HD Tekno Haber’i takip etmeye devam edin.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz