Etkileyici bir tanıtım ile insanların hayatına giren ve günce geçtikçe daha çok ülkeye yayılan Apple Watch rüzgarı dünya genelinde esmeye devam ediyor.
Daha önce birkaç ülkede ön sipariş ile satışa sunulan ve sadece online mağazalardan satın alınabilen Apple Watch, lansman yapacağı ülkelerin listesinde güncellemeye gitti ve yedi yeni ülkede fiziksel mağazalarda satışa çıktı. Apple Watch‘ün satışa çıkarıldığı bu yeni ülkeler;  İtalya, Meksika, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsviçre ve Tayvan. Bu ülkelere ek olarak 17 Temmuzdan itibaren Taylandİsveç ve Hollanda da Apple Watch Apple Store mağazalarında kullanıcılara sunulacak.
Apple Watch Türkiye satışına haziran ayında başlayacağı biliniyordu. Ancak tarihte bir erteleme olunca Markafoni bu durumu fırsata çevirdi; stok yaptığı (200 adet) Apple Watch Sport modellerini 2249,00 – 2599,00 TL arasında online satışa çıkardı. Yurtdışına kıyasla fiyatların yüksek olması insanların eleştirilerine maruz kalmıştı.
Apple Watch satış haberleri çıktıktan sonra ilgili ülkelerde Apple Store  mağazaları insan akınına uğradı ve mağaza kapılarında Türkiye’den alışık olduğumuz uzun kuyruklar oluştu. İnsanların Apple Watch ile ilk temasları ise renkli karelere sahne oldu.

Apple Watch - Güney Kore
Apple Watch – Güney Kore

Apple Watch - Madrid
Apple Watch – Madrid

Apple Watch - Zürih
Apple Watch – Zürih

 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz