Google kendi kendine giden araç projesinde bir güncelleme yaptı ve yeni araç artık Mountain View sokaklarında. Bu örnek Google’ın Aralık ayında gösterdiği prototiple aynı tatlılıkta ve tamamiyle Google’ın kendi kendine sürüş mantığı ile tasarlanmış.
Şoförsüz araç içerisinde şoför olmadan sokaklarda değil, onlar bu test süresinde “güvenli sürüş” için direksiyondalar, direksiyonu tutuyorlar, gaza basıyorlar; olası bir durumda kontrolü ellerine alabileceklerinden emin olmak için. Onlar 25 mph a kadar kendi kendine gitme modunda kullanıyorlar. Lexus’un daha önce yapmış olduğu mininal olay testlerini kullanmaya devam etmekte.
google_self_driving_car
 
Google’ın düğme boyutundaki pandası daha tatlı bir görünüme sahip ve bu görünümü haftanın başlarında bize sunan Californial’lı sanaçtılara teşekkür etmek lazım. Temel olarak sanatçılar daha kabul edilebilir robotik araçlar tasarlıyorlar ve bu temanın altındaki “benim topluluğum, benim komşum” gerçeği var gibi duruyor.
Ne olursa olsun güvenlik rakamlarla ifade edilmeli, insanlar kolay kolay istatistiklere göre hareket etmeyecektir. Ancak ne olursa olsun Google’ın abartılı reaksiyonlar alsada kendi kendine giden araç için yaptığı çalışmalar hiçbir zaman boşuna değildir.
 
Orjinal Yazı –> Google?s Latest Self-Driving Car Prototypes Are Now On Mountain View Streets

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz