Facebook’ta Ürün Yöneticisi olarak çalışan Anaid Gomez yayınladığı bir blog yazısı ile Facebook Sayfa Yöneticilerini sevindirecek yeni bir özelliği resmen duyurmuş oldu.
Facebook sayfalarının Admin  paneline “Video” adında yeni bir tab ekledi.
Facebook - Video Tab
Daha önce Facebook’ta herhangi bir sayfayı yönetenler Page Insight adı altında yayınlanan ve paylaşımlarla ilgili detaylı bilgi veren menüyü bilirler. Bu menüye eklenen bu yeni özellik ile paylaşılan videolarla ilgili aynı şekilde tüm istatistiki bilgilere sahip olabilecekler.

Facebook Video Tab
Facebook Video Tab

Facebook paylaşımları ile meşhur olduğu kadar paylaşımlarla ilgili sayfa yöneticilerine sunduğu detaylı bilgilerle de ön plana çıkmaktadır. Öyle ki; sayfa yöneticileri yayınladıkları bir paylaşım hakkında; kaç kişi gördü, kaç kişi paylaştı, kaç kişi beğendi, gören kişilerden kaçı organik yollardan geldi, kaçı verilen reklam ile geldi, görüntülemelerin ülkeye – cinsiyete – yaş grubuna göre dağılımı gibi ve çok daha fazla konuda bilgi vermektedir.
Facebook yöneticileri videoların büyük bir trafik sağladığını biliyorlardı ama bunu detaylı bir biçimde ölçümleyemiyorlardı. Tanıtılan yeni tab aslında bu bilgileri ölçümlemeyi sunabilmek adına atılan bir adım.
Yöneticiler paylaşılan videonun 30 saniye aralıklı (ya da kendi tanımladıkları aralık için) istatistiki bilgilerini alabilecekler. Videonun görüntülenme, izlenme sayısından en detay bilgisine kadar… Videoların otomatik mi açıldığı yoksa kullanıcının kendi mi tıklayıp açtığı bilgilerini, bunların kıyaslamasını da veriyor. Çünkü daha önce Facebook duyurduğu üzere paylaşılan videolar ekranda göründüğü anda otomatik oynamaya başlıyor.
Tüm istatistikler, yöneticilere Facebook ortamındaki etkinliklerini, genel paylaşım dağılımını verir. Yöneticiler de bu bilgilerden yola çıkarak geleceğe yönelik paylaşımlarını şekillendirebilirler.
Paylaşılan videoların etkisi tüm yöneticilerin malumu . Çok beğenilen bir video bir anda milyonlarca kişiye ulaşabildiği gerçeğinin farkındalar.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz