Microsoft, Windows 11 çıkış tarihi duyurusunun bir köşesine bazı önemli haberleri gizlice yerleştirdi. En çok beklenen yeni Windows 11 özelliklerinden biri olan Android uygulama desteği, işletim sistemi 5 Ekim’de piyasaya sürüldüğünde kullanılamayacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft’un Windows pazarlama müdürü Aaron Woodman konu ile alakalı şu açıklamaları yaptı:

“Amazon ve Intel ile iş birliğimiz sayesinde Android uygulamalarını Windows 11’e ve Microsoft Store’a getirme yolculuğumuza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Android desteği önümüzdeki aylarda yalnızca Windows Insiders ile önizleme biçiminde test edilmeye başlayacaksa, bunun 2022’den önce resmi Windows 11 sürümüne ulaştığını görmek bizi şoke eder. Resmi Google desteği kullanıcılar için karmaşık geliyor, Amazon’un uygulama mağazasının yardımı gibi bir özelliğin Windows ara yüzünde de görmeyi umuyoruz. Windows muhabiri Mark Hachman’ın şu cümleleri ekledi:

Microsoft, Android uygulamalarını Windows bilgisayarlarına getirmek için, Intel’in yüksek düzeyde uygulamaların Windows’ta çalıştırılması da dahil olmak üzere x86 tabanlı cihazlarda yerel olarak çalışmasını sağlayan bir çalışma zamanı son derleyicisi olarak tanımladığı Intel Bridge teknolojisini kullanıyor. Görünüşe göre Windows 11, bu işi Microsoft Store yerine PC’nizde gerçekleştirecek, böylece Windows 11 PC’ler Android uygulamalarını ve oyunlarını yan yana yükleyebilmeniz mümkün olacak.

Windows 11’in temel özelliklerinden birinin gecikmesi bir sorun ancak Microsoft, Amazon ve Intel’in zamanında Android uygulama desteğini kaldırabileceğini varsayarsak, Windows 11’i tüketiciler ve geliştiriciler için daha da çekici bir platform haline getirecektir. Microsoft, geliştiricileri şimdiye kadarki korkunç Microsoft Store uygulamasına çekmek için mücadele etti ve telafi etmek için Android uygulamalarına yaslanmak, web uygulamalarını kullanmayı sevmeyen kullanıcılara hitap edebilir. Ve aslında kod yazma konusunda bilgisi yüksek olan insanlar için, Windows 11’de hem Linux hem de Android uygulamalarını çalıştırma yeteneği gerçekten çok cazip geliyor.

Henüz Windows 11 ile hızlanmadıysanız, üst düzey bir bakış için 7 büyük Windows 11 değişikliğine genel bakışımıza ve detaylar hakkında yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz