Teknoloji firmaları gün geçtikçe yeni teknolojiler ile uğraşmaya devam ediyor, geliştirdikleri teknolojileri kendi sistemlerine entegre etmeye çalışıyorlar.
Selfie modası ortaya çıktığından bu yana firmalar bu bilgiyi kullanarak sistemlerinde iyileştirmeler yapmaya, daha kullanıcı dostu olmak için çaba sarf etmeye devam ediyorlar.
Daha önce Google; Yüz Tanıma Sistemi ile android telefonları açmaya çalıştı, bu dönemde karşılaştığı tüm zorlukları, beklenmeyen durumları ve sistemin güvenlik açıklarını bildirdi ve çok güvenli bir yöntem olmadığına karar verdi.
Google‘ın ardından  MasterCard ödeme onaylarını yüz tanıma sistemi ile yapmaya ara verdi ve halen daha Amerika‘da kalabalık bir ekip ile test ediyor.
Yakın tarihte logosunda ve kullandığı ikonlarda değişikliğe giden, uygulama içinde video izlemeyi Youtube uygulamasındakine benzeten Facebook, Yüz Tanıma Sistemi ile giriş yapmayı planlıyor ve test ediyor.
Bu geliştirmenin testlerini bitirdikten sonra kullanıcılara sunulması durumunda artık Facebook‘a giriş yapmak için mail adresi, şifre, telefon numarası, kullanıcı adı gibi bilgilere gerek kalmadan sadece Selfi çeker gibi yüzünüzü telefona doğru tutmanız yeterli olacak.
Öncelikle android ve ios uygulamalarında test etmek isteyen Facebook başarılı olması halinde daha sonra tarayıcı için eklenti çıkaracak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz