Uzunca bir süredir ekonomik kriz yaşayan Yunanistan Teknoloji firmalarını da etkilemeye başladı.
Sundukları hizmetlerin bedelini Kredi Kartından karşılayan firmalar, Yunanistan‘da bankaların kapanması, kredi kartlarının iptal edilmesi gibi nedenlerle hizmet bedellerini karşılayamaz oldular. Hizmet bedelini karşılamayı geçici süreliğine bir kenara bırakıp; kullanıcılarına ciddi hasar vermek istemeyen firmalar Yunanistan için geçici çözümler geliştirmeye başladılar.
Bu firmaların en güncel örneği Apple. iCloud servisini aylık bir bedel karşılığında sunan ve istediği bedeli alamadığı zaman kullanıcıya tanımladığı alanı geri alan Apple; Yunanistan krizine göre yeni bir yol belirledi.
Kredi kartları kapandığı için kullanıcılar iCloud servisinin hizmet bedelini tahsil edemiyorlar. Bu durumda Apple’ın iCloud servisi ile kullanıcıya sunduğu alanı geri alması bekleniyor. Ancak şirket böyle davranırsa binlerce kişinin verilerini kalıcı olarak silinmiş olacak ve Apple kullanıcı gözünde ciddi anlamda itibar kaybedecek.
Bu riski almak istemeyen Apple; Yunanistan’daki kriz durumu netleşene kadar en azından şimdilik iCloud servisini burada kullanıcılara bir ay boyunca bedava sunacak. Bir ay sonunda Yunanistan’daki kriz aynı şekilde devam edersen Apple‘ın bu durumda tavrı ne olacak, merakla bekliyoruz.

Apple : iCloud Servisi Yunanistan'a Bir Ay Bedava
Apple : iCloud Servisi Yunanistan’a Bir Ay Bedava

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz