Geçtiğimiz aylarda Youtube masaüstü için 60fps vidyo yayınına başlamıştı,sonrasında canlı yayınlarda da 60fps desteğini vermeye başladı.
Artık 60fps özelliği Youtube’un diğer tüm platformlarında kullanılabilir durumda. Sırada mobil uygulamaları beklemekteydi zaten. Youtube hakkında konuşanların söylediğine göre şuan 60fps özelliği Apple TV, Play Station 3 ve Play Station 4 cihazlarında kullanılabilir durumda.
60fps vidyo ilk düşünüldüğünde sanki biraz gereksiz aşırı gibi gözükebilir ve hatta kimileri 30 veya 24fps i de tercih edebilir. Hatta kimileri çok profesyonel olmayan yapımlarda daha düşük fps in insanları daha çok mutlu edebileceğini düşünüyor (Örn : Hobbit). Ancak oyun severler 60fps olması konusunda heycan duymuyorlar değil. Zaten şuan ki oyun vidyoları bu büyük değere kolaylıkla uyum sağlayacağa benziyor.

Şuanda altyapısal olarak kameralar 60fps i desteklese de ticari yapımların 60fps e geçmesi yine de zaman alacağa benziyor.
2015 yılının başlarında Youtube 60fps ve 4K vidyo desteğini duyurmuştu. Ancak bu özellik sanki akıllı telefonlar için daha kolay uygulanabilir olacak gibi. Bu denli yüksek bir görüntü masaüstü bilgisayarların sınırlarını zorlayabilecekken, akıllı telefonlar için çok zor olmayacaktır.
 
Orjinal Yazı –> YouTube Brings 60fps Video Streams To Its Android And iOS Apps

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz