CES 2016 etkinliği bu yıl çok verimli geçiyor. Bugüne kadar bir çok yeni teknoloji ve teknoloji ürünü duyuruldu. Bu yılın odağı daha çok otomotiv sektörü ve insansız hava araçları dronelar oldu. Çinli drone üreticisi Ehang‘ de yolcu taşıyabilen dronelarını tanıttı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Etkinlikte tanıtılan Ehang 184 adı verilen drone, tek kişilik yolcu taşıyabiliyor. Var olan dronelardan çok farklı olmayan Ehang 184‘ ün içinde bir kabin yer alıyor ve drone üzerinde bulunan dört pervane sayesinde elektrik enerjisini kullanarak uçuyor. Elektrikle çalışan drone un şarj süresi ise iki saat ve drone 23 dakika boyunca havada uçabiliyor.

Yeni üretilen bu drone sayesinde oto pilot özelliğiyle insanlarda dronelar aracılığıyla taşınabilecek. İnsan taşımacılığı için ne kadar kullanılacağını zamanla bizlerde  göreceğiz.

Ehang 184 sadece maksimum 100 kilo olacak şekilde yalnızca bir kişi taşıyabiliyor. Yerden maximum 3,5 kilometre yükselebilen drone un maksimum hızı 1000 kilometreye çıkabiliyor. Drone da yer alan oto pilot sayesinde drone da yer alan yolcular drone u kullanamıyorlar.

Yeni çıkacak ve yolcu taşınması için kullanılabilecek bu rodne un fiyatının 200 bin ile 300 bin dolar arasında olacağını söyleyen Shang Hsiao, testlerine devam edilen drone un satışa ne zaman sunulacağının belli olmadığını açıkladı.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz