Facebook mesajlaşma kısmını ana uygulamadan ayırıp Facebook Messenger adında yeni bir uygulama yayınlamıştı. Son haberlere göre Messenger’ ın aktif kullanıcı sayısının 800 milyona ulaştığı duyuruldu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ ı alarak mesajlaşma sektöründe bir anda lider olmuştu. Bu satın alma işleminden sonra Facebook’ un Messenger  uygulamasına çok fazla yatırım yapmayacağı düşünülüyordu. Ancak Messenger için devam edilen geliştirmeler sonuç vermişe benziyor ki 800 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış.

Facebook resmi blogunda yayınladığı şu yazıyla hem Messenger hakkında detaylı bilgi verirken hem de 2016 Messenger planlarını açıkladı.
Blogda yayınlanan rakamlara bakılırsa  2014 Kasım ayında 500 milyon aylık aktif kullanıcısı varken, Messenger’ ın şuan ki aktif kullanıcı sayısı  800 milyon olarak duyuruldu.
Blogda verilen bilgilere göre Messenger’ da ayda 10 milyar fotoğraf paylaşılıyor. Rakamlara bakılırsa 2015 yılının en popüler uygulamalarından biri Messenger gibi görünüyor. Messenger’ ın WhatsApp’ tan farkı ise numarasını bilmediğiniz Facebook’ ta yer alan herhangi birine bile mesaj gönderebiliyorsunuz.
Messenger’ ın 2016 planlarına deyinecek olursak, bu yıl için hedeflenen en önemli özelliklerden biri müşteri desteği hizmeti gibi duruyor. Bu sayede kullanıcılarla daha rahat iletişim kurulabilecek.
Diğer bir yenilik ise daha önce de duyurduğumuz Photo Magic gibi özelliklerle kullanıcılara daha kişisel bir deneyim yaşatmayı, yapay zekadan yararlanıp sanal yardımcı özellikleri sunmayı planlıyor
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz