Xiaomi bugünlerde teknoloji dünyasının parlayan şirketlerinden birisi olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de yeni akıllı bilekliği Mi Band 1S haberleri duyulmuştu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Xiaomi şirketi beklenen akıllı bilekliği resmen duyurdu. Çinli şirketin üreteceği bileklik Mi Band 1S nabız ölçebiliyor, uyku takibi yapabiliyor. Plastik ve renkli kordonlara sahip tasarımıyla yine göz alıyor.

Yeni kulaklık hem iOS hem de Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışabiliyor. Bileklikte 45 mAh gücünde pil yer alıyor. Xiaomi şirketi bu pil sayesinde bilekliğin 30 gün boyunca şarja ihtiyaç duymadığını belirtiyor. Mi Band 1S‘ in aynı zamanda toz ve su korumasına karşı IP67 sertifikası da bulunuyor.

Bu bileklik sayesinde günde kaç adım attığınızı, ne kadar mesafe katettiğinizi ve kaç kalori yaktığınızı da öğrenebiliyorsunuz. En ilginç özelliği ise bilekliği alarm olarak kullanabileceksiniz. Akıllı telefonunuza gelen uyarıları da titreşimle size haber veriyor.

5,5 gram ağırlığında olan akıllı bilek 11 Kasım‘ da Çin‘ de satışa sunulacak, fiyatı ise yalnızca 16 dolar. Fiyatı Türkiye’ de yaklaşık 45 liraya denk gelen bilekliğin ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı ise bilinmiyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. bu ara teknoloji firmaların hemen hepsi saat konusuna eğilmiş durumda. ama bence teknoloji olarak saat üzerine eğilmek ne kadar doğru. kullanım olarak kullanışlı değil görünümler desen onlarda tarz değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz