Temmuz ayında BlackBerry‘ nin Android bir telefon için çalışmalar yaptığını duyurmuştuk. İşte beklenen Android telefon artık ön satışta.
BlackBerry Priv piyasaya sadece ilk Android‘ li BlackBerry olarak çıkmıyor, aynı zamanda “Dokun yada Tuşla” sloganı ile hem dokunmatik hem fiziksel kumanda desteği ile çıkıyor.
Ön siparişlerin 23 Kasım‘ da kargoya verileceği belirtiliyor. Başlangıçta ön satış sadece İngiltere için olacak. 1 ay içerisinde de Türkiye’ de satışa başlayacağı düşünülüyor.
Özelliklerinden genel olarak bahsedecek olursak;

BlackBerry Priv
BlackBerry Priv

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
  • Şık ve ince tasarım
  • 5.4” ekran
  • 22.5 ortalama bekleme süresi öngörülen batarya
  • 18 Mp dual-flash Schneider-Kreuznach® sertifikalı kamera
  • 32 GB hafıza
  • Micro SD ile yükseltilebilir hafıza (2 TB’ ye kadar)

Şuan için sadece İngiltere‘ de ön sipariş alınan BlackBerry Priv‘ in ise fiyatı 559.00 Pound. Fiyat olarak biraz muadil telefonlara göre pahalı gibi gözükse de akıllı telefon piyasasına farklı bir alışkanlıkla gelecek. Eğer bu alışkanlık kullanıcılarda karşılık bulursa piyasada bu özellikteki neredeyse tek telefon halini alacak.
 
 
 
BlackBerry Priv baktığımızda biraz retro biraz yeni moda gibi duruyor. Eski alışkanlıklarımızdan kaydıraklı telefonların en akıllısı olarak karşımıza çıkacak. Belki firma bu retro ile yeni teknolojinin harmanlanmasını da hedeflemiş olabilir. Bakalım zaman gösterecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz