First Person Shooter (FPS) oyunlarının en bilineni ve tüm zamanların en çok oynanan oyunu Half Life’ın yeni oyunu  için söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Valve tarafından seneryasu tamamlandığı açıklanan Half Life 3 ‘ün ne zaman çıkacağı hala merak konusu.
2015’in ilk aylarında Valve’in dijital oyun mağazası Steam’den yayınlanan “SteamDB Unknown App 323900″ adındaki  oyunun Half Life 3 logosu taşıması oyunun hayranlarını heyecanlandırdı ve Half Life 3 ün yakın bir tarihte çıkabileceği konuşulmuştu.
half1
Valve?in bu uygulamayı hemen kaldırması, oyunseverlere ?acaba Valve kamuoyu yoklaması mı yapıyor? dedirtti.
Oyun hakkındaki spekülasyonlar gittikçe artınca Half Life oyunlarının senaristi ve tasarımcısı Marc Laidlaw?dan da bir açıklama gelmişti.  Laidlaw, açıklamasında; ?Valve’ın iç işleri hakkında bir yorum yapamam fakat gördüğüm kadarıyla birileri trollük peşinde. Half Life 1’i 1997 senesinde ertelediğimizden beri bu tip söylentileri yaşıyoruz. Bilinmeyen kaynaklar kendilerini Valve’ın içindenmiş gibi gösterip insanları kandırmaya çalışıyorlar. Şunu söyleyebilirim ki, Valve’da çalışmaya başladığımdan beri bildiğim tek şey var: korku, Valve projelerinin gidişat yönünü etkileyecek son şeydir? ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca oyunun senaryosunun tamamlanıp çizgi roman serisi şeklinde devam edileceği yönündeki söylentilere de ?Half Life’ın hikayesi oyundan başka bir yerde devam edemez. Çünkü hikayeyi oyun motoruyla yapabildiğimiz yeniliklere bağlı olarak şekillendiriyoruz. Oyundaki dövüş ve bulmaca elementleri olmadan böyle bir hikayeyi ortaya koyamayız. Half Life hikayesi, oyunu oynadığınız sürece güzelleşir?  şeklinde cevap vermişti. Laidlaw?ın  bu açıklamalarından oyunun senaryosunun tamamlanıp tamamlanamadığını tam anlayamadık ancak üzerinde çalıştıklarını belli etmiştir diye düşünüyoruz.
Gelelim yapılan son açıklamalara 🙂
Valve, HTC ile birlikle geliştirdikleri sanal gerçeklik projesi olan Vive gözlüğünün tanıtımını Half Life 3 ile yapacakları konuşuyordu. Ancak Chet Faliszek,  yaptığı açıklama ile Half Life 3?ün VR projesiyle ilgili geliştirmeyeceğini  belirterek bu söylentileri de yalanlamış oldu.
half-life-3-i-want-to-believe
Valve yetkilileri, son olarak da Half Life 3 ile ilgili acele etmek istemediklerini ve başka yapımcıların yaptıkları hatalara düşmeyerek Half Life markasının ismine zarar vermeyeceklerini belirttiler.
ilk Half Life serisini ilk oynayanların saçlarına ak düştü neredeyse bazılarının torunu olacak 🙂 Ama hala Half Life 3?ün ne zaman çıkacağı belli değil. Valve oyunu çıkartmak için acele etmeyebilir. Bu davranışı doğru da olabilir. Ancak oyun çıkmadıkça her gün başka bir söylenti çıkacağa benziyor. Half Life sevenlere sabır diliyoruz 🙂
half3

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz