Facebook; kullanıcıların profil resimlerini daha eğlenceli ve kullanıcının kendisini en iyi şekilde tanımlayabileceği hale getirmeye son derece istekli.
Facebook Kaliforniya ve İnglitere’ de iOS kullanıcıları için test amaçlı dışarıya sunduğu yeni özellikleri kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı.
Yeni geliştirmeler ile birlikte Facebook profil resimleri evrim geçiriyor.
Facebook; .Gif dosyaları profil resmi yapma
Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere; Facebook’ ta hiç alışkın olmadığımız profiller.
Artık çektiğiniz bir video’ yu Facebook profil resmi yerine kullanabilirsiniz. Bu profil resmi yerine kullanılan video bir döngü içerisinde sürekli oynamaya devam ediyor.
Ya da gittiğiniz herhangi bir etkinlikte çekilmiş bir video’ nun bir kesitini alıp Facebook profil resmi olarak kullanabilirsiniz.
Facebook Profil Resimleri Yeni Mobil Görünüm
Video’lu profil resimleri haricinde eski sistemde olduğu gibi resimler kullanılabilir. Ancak burada da bazı değişiklikler mevcut. Facebook’ un mobil uyuglarında kişinin profil resmi çok küçük bir halde görünüyor. Kullanıcıyı daha ön plana çıkarmak isteyen Facebook; profil resmi için biraz daha geniş bir alan ayırdı.
Artık profil resimleri ve kapak fotoğrafları daha geniş bir alanda sunulacak. (Yukarıdaki resimde örneğini inceleyebilirsiniz)
Facebook geliştirmekte olduğu bu yeni özellikleri, hazırladığı bir bir video ile tanıttı. Video’ yu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir daha hatırlatmakta fayda var; bu geliştirmeler sadece Kaliforniya ve İngiltere’ de bazı iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda. Testler tamamlandığında tüm kullanıcılara sunulacak.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz