Yıllar içerisinde sosyal medya hayatımızın büyük bir bölümünde etkili hale gelmiş durumda. Twitter‘da bu ortamlardan neredeyse en aktif olarak kullanılanlarından. Diğer sosyal ortamlara nazaran Twitter‘ın bir diğer artısı ise çoğu şirketin bu ortam üzerinden müşteri ile iletişimde olmayı tercih ediyor olması. Hatta o kadar çok önem veriliyor ki bir şirketin çağrı merkezine ulaşıp sorununuzu çözmek, Twitter üzerinden şirket hesaplarına şikayetlerinizi iletmekten ve çözüme ulaşmaktan uzun sürüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bunun aslında iki yönü var çağrı merkezinde sorununuzu sadece firma öğrenmiş oluyor ve gerekirse işi yokuşa sürebiliyorlar, ancak Twitter üzerinden bir şikayette bulunduğunuzda ise firmanın takipte olan tüm müşterileri de bu şikayeti görüyor. Bu sebeple firma vereceği tepkilerde diğer müşterilerinin de memnuniyeti göz önünde bulundurmak zorunda.

Bu aktif kullanımın daha da kolaylaşması için Twitter‘da belli düzenlemeler yapmaya başladı. Bu zamana kadar Twitter‘da bir firma ile iletişime geçmek istenildiğinde müşteriler genelde “Direk Mesaj” seçeneği ile iletişime geçiyorlardı. Yeni yapılan düzenleme ile “Özel Mesaj” gönderme özelliğini ekleyerek şirketle müşterileri daha rahat buluşturup iletişim kurduracak bir düzenleme yaptı.

Bu düzenlemenin ardından şirketin sonraki zamanlarda da müşteri geri bildirimleri özelliğini de devreye alarak bir şirketin hizmet kalitesi hakkında müşterilerinin yada potansiyel müşterilerinin fikir sahibi olmalarını sağlayacak.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz