Facebook Messenger yeni kurumsal çözümleri ile artık işletmelere de hitap edebilir durumda. Yani yapılanması sayesinde şirketler müşterilerine Facebook Messenger üzerinden canlı destek verebiliyorlar. Bu işletme çözümü üzerine yapılan bir analiz çalışması sonrası Facebook Messenger‘ın direk belli bir iş kolu için kullanılan canlı destek altyapısının üzerinde reklamlar gösterilebileceğini öne sürülüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

TechCrunch‘ın haberine göre 2016 yılında Facebook Messenger‘a reklamlar geleceği ön görülüyor. Aynı zamanda bu reklamların belli doğrultularda gösterileceği rastgele reklamlar olmayacağına da değinilmiş.

Bu reklam yapısı içerisinde daha fazla mantık barındıracak gibi duruyor. Kullanıcılara istenmeyen reklamlar göstermek yerine bir işletme ile yapmış olduğunuz destek görüşmesinin sonunda destek görüşmesine göre optimize edilmiş ihtiyacınız olacağı ön görülen reklamlar yayınlanacak. Mesela işletme ile ürünün sipariş süreci hakkında bir görüşme yaptıysanız, görüşme sonrasında bu ürüne benzer ürünler size reklam olarak sunulacak.

Facebook Messenger için gelmesi planlanan bu özellik şuan için daha söylenti aşamasında, bir ihtimal test sürecinde kullanıcılardan tepki alırsa kullanıma açılmayabilir de. Bir diğer sorun ise bu özellik devreye girerse sanırım bu reklamları kapatmak çok mümkün olmayacak gibi.

Genel olarak bakıldığında biraz da mantıklı bir reklam içeriği aslında, bir ürün ile ilgileniyor ve onun hakkında konuşuyorsanız; bu ürüne benzer reklamlar almak mantıksız değil, ancak bu reklam özelliğinin kapatılamıyor oluşu söz konusu olursa bu durum rahatsız edici olur.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz