Japonya menşeili teknoloji devi Toshiba‘ nın, son yıllarda yaşadığı kayıpları göz önünde bulundurarak PC pazarından tamamen çekilmeye hazırlandığı öğrenildi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Geçen yıl 900 çalışanını işten çıkaran Toshiba, PC pazarından kısmende olsa çekilmişti. Bu davranışıyla PC pazarından çekileceğinin sinyallerini de vermişti. Yeni gelen habere göre Toshiba‘ nın PC pazarından çekilmeyi planlıyor. Şirket başta Fujitsu şirketi olmak üzere birçok yerli ve yabancı firmayla görüşmelere başlamış bile. Ancak şimdilik şirketin satış planı hakkında net bilgiler bulunmuyor.

Geçen günlerde Toshiba yaptığı bir anlaşmayla sensör biriminin tamamını 155 milyon dolar karşılığında Sony‘ e devretmişti.  Aynı zamanda  Toshiba CEO’ su Masashi Muromachi Ekim ayında yaptığı bir açıklamada kâr getirmeyen birimleri satmak istediklerini belirtmişti.

Bugünkü rakamlara bakıldığında bilgisayar pazarının % 2.3‘ ünü elinde bulunduran ciddi kayıplar veren Toshiba resmi açıklama yaptığında satış işlemleri hakkında daha net bilgi edineceğiz.

Referans –> The Wall Street Journal

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

    • Cem bey merhaba,
      Referans eklememizi yazımıza yaptık. Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Cacıksever ekibi olarak temel amacımız yurt dışındaki gelişmeleri okuyucularımıza iletmeyi hedefliyoruz. Genel olarak bu sebeple referans göstermeyip kendi jargonumuzla gelişmeleri sitemize ekliyoruz. Ancak talebiniz üzerine bu yazımıza referans ekledik. Otjinal kaynağı referans üzerinden kontrol edebiliriz.
      Geri bildirim için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz