Google‘ dan sanat severlerin yüzünü güldürecek yeni bir haber geldi. Dünyanın önemli sahneleriyle yaptığı anlaşma sayesinde Google; orkestra, opera ve tiyatro gibi etkinlikleri 360 derece olarak canlı yayın yapabilecek.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Dünyanın en ünlü operalarını, tiyatrolarını ya da orkestralarını artık evimizden izleyip mükemmel bir deneyimin parçası olabileceğiz. Daha önce dünyanın en önemli eserlerini online olarak kullanıcılarına ulaştıran Google Culturel Institute, bütün dünyaya sahne sanatlarını ulaştırmak adına masaüstü ve mobil platformlarda canlı yayın yapmak için 60 performans sanatları enstitüsüyle işbirliği yapacağını duyurdu.

Bu anlaşma sayesinde yayınlanacak canlı sanat gösterileri salonu her açısını gösteren 360 derecelik oturumlar sayesinde kullanıcılarla buluşacak. Bu anlaşma kapsamında dünyaca ünlü,  New York’ taki Metropolitan Opera‘ sı ve İngiltere’ deki Royal Shakespeare Company gibi sahneler yer alıyor. Bu girişim sayesinde, dünyaca ünlü sanat etkinlikleri dünyanın her yerindeki sanatseverlerle buluşabilecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz