Bir İngiliz otomobil fotoğrafçısı olan James Lipman bir kaç gün önce  Tesla’ nın Mega Fabrikası Gigafactory‘ den aldığı görüntüleri Intagram sayfasında paylaştı. Görüntüler fabrikanın içini göstermiyor ancak çevresinden çekilmiş kareleri içeriyordu. Bu bilgileri ilk olarak da autoblog yayınladı.
James Lipman’ ın Instagram hesabına linkinden erişebilirsiniz. İngiliz fotoğrafçı hesabına yüklediği dört resimden ikisini daha sonra sildi ve sadece iki resim profilinde kaldı.
Resimlerden ilki resepsiyondan. Burada bir kaç siyah deri koltuk yer almakta, duvarda ise büyük bir font ile öne çıkmış “Tesla GigaFactory 1” yazısını görmek mümkün. Burada yazılan bir (1) aslında özel bir anlam içeriyor. Bu yönde atılmış ilk adım olmakla birlikte dedikodulara göre şirket daha çok fabrika inşa etmek istiyor ve bu rakamın 200′ e kadar çıkacağı dillendirilmektedir.
Diğer resimlerde bir kaç arabanın park ettiği görülmekte, bir tanesinin ise neredeyse tamamlanmak üzere olduğu görülmektedir.
İngiliz otomobil Fotoğrafçı James Lipman’ ın Tesla’ nın Mega Fabrikası’ ndan çektiği görüntüleri aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf paylaşım sitesine yüklenen bu resimlerden daha önce Drone’ larla çekilmiş Mega Fabrika’ nın görüntülerini izleyebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Tesla Gigafactory Nedir?

Gigafactory Tesla Motors tarafından ABD Nevada eyaletinde Tahoe Reno Endustri Merkezinde inşa edilmekte olan Lithium-Ion pil fabrikasıdır.
Gigafactory?de üretilecek olan pil hücreleri Tesla?nın elektrikli otomobilleri yanında oyuncaklar, uzaktan kumandalı ?drone?lar gibi birçok farklı elektronik alette veya şebekeye enerji depolamada da kullanılabilecek. Tesla Gigafactory ile ilgili daha detaylı bilgi almak için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz