Amerika Birleşik Devletlerinde Başkanlık seçimi yaklaşırken; söylemleri ile gündemden düşmeyen ve agresif açıklamaları ile tepki toplayan başkan adaylarından Donald Trump‘ ı üzecek bir haber Rob Spectre‘ den geldi.
İş adamı Donald Trump ABD’ de başkanlık yarışına girdiğinden bu yana; çıktığı her program sonrasında gündemden düşmüyor. Müslümanlara yönelik söylemleri tüm dünyadan tepki toplarken İnternet dünyasına da el atmaya başladı. Gücü eline aldıktan sonra gerekirse interneti bile kapatabileceğini dile getirdi. Bu söylemi elbette geniş yankı buldu ve Rob Spectre adında bir kişi geliştirdiği bir Chrome eklentisi ile Donald Trump’ ı internet dünyasından siliyor, onunla ilgili bilgileri size göstermiyor.
Donald Trump’ ı internet dünyasında adeta silen Trump Filter Chrome eklentisini indirip, geliştiricisinin tabiriyle internet dünyasında temiz bir şekilde gezinebilirsiniz. Geliştirilen eklenti ziyaret edeceğiniz web sayfalarını önceden analiz eder; eğer Donald Trump ile ilgili bilgiler yer alıyorsa siteye erişiminizi engeller (Tüm içeriği siliyor). Başkan adayını resmen internet dünyasından silen bir eklenti haline gelmiş oluyor. Konu ile ilgili The Independent gazetesi de takipçilerine eklentiyi bir haber olarak duyurdu.
Trump Filter eklentisini kurarken başkana olan nefretinize ya da söylemlerine olan müsamaha durumunuza göre ayar yapabiliyorsunuz. Filtre ayarlarını Hafif, Agresif veya Kindar olarak seçebilirsiniz. Yapacağınız ayar seviyesine göre başkan adayı Donald Trump’ ın Twitter hesabı dahil olmak üzeri her şeyini internet dünyasında görmezden gelebilirsiniz. Daha doğrusu eklenti sayesinde hiç yokmuş gibi davranabilirsiniz. Eklentiyi Chrome’ a kurmak istediğinizde; aşağıdaki resimde görüldüğü üzere sizden yetkiyi istiyor.
Trump Filter Ayarlarını Yapmak
Konu ile ilgili TrumpFiter.com isminde bir web sitesi de açılmış ve orada dört madde listelenmiş.
Internetten Donald Trump’ ı silmek için;

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
  • Chrome uzantısını yükleyin
  • Sevdiğiniz şeyler için internette gezinin
  • O anda filtre ayarlarını düzenleyin/değiştirin
  • Amerika’ yı yine büyük yapın

Her konuda fikirlerini agresif bir hava içinde açıklayan başkan adayının; internetten yapılan seçim kampanyalarının önemi ortadayken bu tarz bir yaklaşıma nasıl bir cevap vereceği merak konusu.

Trump Filter Eklentisini Deneyelim!

Trump Filter eklentisi ile ilgili yazımızı tamamlarken, eklentiyi kurup denedik, yazının detayına gitmek istedik. Aşağıdaki resmimde gördüğünüz “Donald Trump” ile ilgili bir yazı olduğundan; sayfa açılır açılmaz tüm içerik siliniyor ve tarayıcının sağ üst tarafında eklentinin simgesi çıkıyor. Burada eklentiye sağ tıklayıp, filtreleme seviyesini değiştirebilir veya eklentiyi silebilirsiniz.
Trump Filter ile Başkan adayını internetten silme
 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Sözde özgürlükler ülkesi Amerika; Başkan adayı çıkıp gücü elime aldığımda gerekirse tüm interneti kapatırım diyor. Bence çok güzel bir eklenti olmuş. Bunu bence kişiye göre yapmak gerekiyor. Eklenti ayarlarında herhangi bir kişinin adını girdiğimizde onunla ilgili içerikler bu şekilde silse çok şahane olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz