Spotify uygulaması çıktığından beri müzik dinlemek hem daha keyifli hemde daha kolay oldu. Sürekli eklediği yeni özellikler sayesinde sanatçılar ve kullanıcılar arasındaki bağı güçlendiren Spotify, yeni özelliği “Behind The Lyrics” sayesinde de kullanıcılara dinlemekten keyif aldıkları şarkıların anlamlarını ve hikayelerini keşfetmelerini sağlayacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Spotify bu yeni özellik için Genius adındaki şarkı sözlerini toplayan siteyle anlaşma yaptı. “Behind The Lyrics” adındaki listeleri dinleyen kullanıcılar bu listelerde yer alan şarkıların hikayelerine de erişebilecekler. Spotify bu özelliğe hip-hop la giriş yaptı. İlk çalma listesindeyse Push T, Tinashe ve Diplo gibi isimler yer alacak.

Özelliğin nasıl kullanılacağına gelecek olursak, şarkı çalarken bir pencere açılacak ve pencere de şarkı sözlerine ait detaylı bilgiler yer alacak. Bu bilgiler arasında prodüktörler tarafından paylaşılan özel detaylar ve belli referanslara ilişkin olarak getirilen açıklamalar yer alacak.

Spotify ikinci listeyi dünya hitlerinden oluşturacağını duyurdu. Bu yeni özelliğe şimdilik yalnız çevrim içi olarak iPhone uygulaması üzerinden erişilebiliyor. Diğer uyguşlamalara bu yeni özelliğin ne zaman geleceği konusunda net bilgiler yer almıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz