Teknolojinin hızla geliştiği bugünlerde Türk yazılımcıların da etkileyici işlere imza atması gurur veriyor. Son günlerde bunlara verebileceğimiz en iyi örnek Türk yazılımcıların geliştirdiği GameLooper uygulaması.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Oyun severlerin çok hoşuna gidecek bir uygulama olan GameLooper uygulaması isteyenlere kendi oyunlarını tasarlama imkanı veriyor. GameLooper adındaki oyun şirketi kendi adını verdiği uygulama sayesinde kendi oyununu yaratmak isteyenlere oyunlarına görseller ekleyip, oyun mekaniklerini oluşturup yeni bir oyun yaratma fırsatı veriyor.

Uygulama sayesinde yarattığınız yeni oyuna animasyonlar yükleyip çeşitli cihazlarda paylaşma imkanı sağlıyor. Uygulama sayesinde neredeyse aklınızdaki bütün oyunları yaratmanız mümkün görünüyor. Aşağıdaki örnek olarak yayınlanan videoda da görebileceğiniz gibi Flappy Bird‘ ün aynısını yapabiliyorsunuz.

GameLooper uygulamasının bizim için en önemli özelliklerinden birisi de geliştiricilerin tamamının Türk olması. Umut Demirel, Kutay Yalçınkaya ve Aykut Yılmaz adındaki yazılımcılar herkesin kendi oyununu yazabileceği bu uygulamayı bize kazandırarak bizleri gururlandırdılar.

Oyunun 22 Ocak‘ tan itibaren indirilmeye başlanması bekleniyor. Hem Android, hem iOS hem de PC platformlarından kullanılabilecek bu uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz