SonicTouch parmak izi tarama işlemini Mobil Cihazlar ve Nesnelerin İnterneti dünyasına getiren entegre bir sistem.
Bugüne kadar hepimizin kullanığı dokunmatik ekranlarda; camın arkasındaki yerleşik parmak izi algılama teknolojisinin devlerinden Sonavation şirket, SonicTouch ile ilgili son geliştirmelerin duyurusunu yaptı.
SonicTouch; biyometrik, kendi içinde bir bütün sistem. Bu entegre sistem ile mobil cihazlar ve nesnelerin interneti dünyası için parmak izi tarama işlemi çok basit bir halde yapılabiliyor. SonicTouch parmak izi okuma – tarama paketi. Bu paketi alıp sisteminize dahil edebilirsiniz.
Biyometrik kimlik doğrulama için paket her şeyi içinde barındırıyor. Sonavation şirketi uzun zamadır 3D Touch üzerinde de çalışıyordu. SonicTouch’ ın son halinde hem fiziksel parmak izi okuma hem de ultrason sensörü ile 3D touch özelliği ile tam bir bütün.
Kendi cihazlarınıza parmak izi okuyucu ile biyometrik kimlik doğrulama sistemini dahil etmeniz; her şeyi dahil SonicTouch ile çok rahat bir hal alıyor. İhtiyaç duyduğu her şeyi kendi üzerinde barındırdığı kendi tasarımınızı/akışınızı değiştirmenize gerek kalmıyor.
Cihazlarda kullanılacak SonicTouch sayesinde kimlik doğrulama yapılırken kullanılacak özel algoritmalar ve kullanılan mikroişlemci sayesinde; uzaktaki bir sunucuya gitmeden, doğrulama çok kısa bir şekilde halledilmiş olacak.
Kullanılan 3D Touch teknolojisi sayesinde fiziksel parmak izi almak/okumak yerine, kullanılan ultrason sensörleri sayesinde alınacak parmak izi ile birlikte kaplamalı camların altında bile doğrulama yapılabilir durumda olacak.
Sonavation şimdilik ne kadar geniş bir alana yayılmak istediğini açıklamadı ancak geleceğin cihazlarında küresel bir katman olarak yer almak istiyor. Ayıca 2016 yılının ilk çeyreğinde geliştiriciler için bir program yayınlayacak.

Dijital Dünyanızın Güvenliğini Tek Bir Dokunuş ile Sağlayın
Dijital Dünyanızın Güvenliğini Tek Bir Dokunuş ile Sağlayın

SonicTouch’ in yakın gelecekte; araba, uçak, ev, anahtar, bilgisayar, saat vb. akılınıza gelebilen tüm cihazlarda/ürünlerde kullanılması bekleniyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz