Microsoft yeni duyurduğu PowerApps ile; işletmeler kod bilgisine gerek duymadan mobil ve web tabanlı uygulama geliştirebilecek.
Uygulama konusunda Android ve iOS dünyasından çok geride olan Windows; kod bilgisine gerek duymadan kullanıcıların uygulama geliştirebilecekleri Windows App Studio‘ yu geliştirmişti. Aynı konseptte geliştirmelerine devam eden Microsoft bu sefer PowerApps’ı geliştirdi.
PowerApps’ ı kullanarak yaptığınız işi yapan uygulama geliştirebilirsiniz.
PowerApps aracılığı ile; Office 365, Salesforce, Dropbox ve diğer kurum içi bulut sistemlere erişerek buradaki verileri kullanan ve size sonuç sunan bir uygulamayı kod gereksinimi olmadan geliştirebilirsiniz.
Mesela düzenli olarak Salesforce’ dan dosya indirip çalışanlarınızın performansına bakıyorsanız; bunu PowerApps ile yapabilir, istediğiniz anda raporları daha güzel anlamlı şekilde inceleyebilirsiniz. Böyle bir uygulama ile çalışanlarınız performansına haftalık raporlar halinde erişebilirsiniz/geliştirebilirsiniz.
Uygulamanızı geliştirmek için PowerApps’ i kullandığınızda; hali hazırda size sunulacak çok sayıda örnek proje ve şablonu kullanabileceksiniz.
Microsoft bu servisi ücretli sunacak. Ancak henüz fiyat konusunda bir açıklama yapmadı.
Yeni servis Uygulama Platformu Kurumsal Başkan Yardımcısı Bill Staples tarafından yayınlanan bir blog yazısı ile tanıtıldı.  Daha sonra Microsoft yayınladığı bir tanıtım yazısı ile duyurusunu yaptı.
Servisi kullanmak için linkini ziyaret edebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz