Amazon’ dan Jeremy Clarkson yaptığı açıklamalarda droneler ile teslimat işinin hayal olmadığını; çok yakın tarihte bu işleme gerçek hayatta başlayacaklarını bildirdi.
Amazon; 30 dakika ve altında teslim edilebilecek ürünlerini geliştirdiği Droneler ile yapmak istiyor. Bu yönde çalışmaları ve çok yakın bir tarihte müşterisine bu güzel haberi verecek.
Şu aşamada çok sayıda prototip deneniyor. Yazımızın resimde yer alan Amazon Pirme Air bunlardan sadece biri. Bu drone; 400 feet altında; 15 mil uzaklığa kadar gönderilecek ürünlerin teslimine hazırlanıyor.
Havada teslimat yaparken olası kazaların önüne geçmek, hava sahasını işgal etmemek için gerekli çalışmalar yapılıyor.
Dronelerle teslimat işlerinin başlaması aslında sadece Amazon ile ilgili değil. İlgili hükümetlerden yetki alması gerekiyor. Olası kazaların önlenmesi ve hükümetlerden yetki alınması sonrasında teslimat işlerinin başlaması bekleniyor.
Son zamanlarda tüm dünya dronelerle ilgili çalışmalara başladı. Skype, Google gibi firmalar bu işlere el atmaya başladılar. Durum böyle olunca her tarafımızda uçan insansız hava araçları görmeye başladık. Hava sahası işgali hükümetlerin gündemine oturmaya başladı. Fas daha önce yaptığı açıklamada Dronelere izin vermeyeceklerini açıklamışlardı.
Dronelerin bu yeni süreçte kullanılmasını engellenecek güç olacak gibi görünmüyor. Teknoloji devleri ve hükümetler bir süre sonra bir masa etrafında toplanıp ortak bir yol bulmak durumunda kalacak.
Amazon Prime Air’in Kullanımı
Amazon Prime Air teslimatı nasıl yapıyor?

Amazon Prime Air teslimatı nasıl yapıyor?

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi giriniz