70 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan Pinterest; “kendini ifade etmekte” ve “anlaşılmakta zorlandığı” konuda ciddi bir atım atarak kendi sistemleri üzerinden satış işlemine başladılar.
Pinterest uzun zamandır Facebook, Twitter gibi sosyal bir ağ olarak reklam merkezli bir girişim olmadıklarını aksine ticaret odaklı olduklarını ve bu konudaki algıyı değiştirmek istediklerini her platformda dile getirmeye çalışıyorlardı.
EmTech Digital etkinliğinde konuşan Gelir Yaratmadan Sorumlu Genel Müdür Tim Kendall , Pinterest?in bir e-ticaret ağına dönüşme sürecinin siteye eklene ?Satın Al? tuşu ile başladığını resmen duyurmuş oldu.

Pinterest - Satın Alma Özelliği
Pinterest – Satın Alma Özelliği

Eski pin’leme mantığı olduğu gibi devam ederken, mavi renkle pin’lenen ve “Satın Al” butonu olan pin’ler satın alınabilir durumda. Bu yeni özellik şimdilik ABD?deki iPhone ve iPad kullanıcılarının deneyimine sunulmakla birlikte Android ve web uygulamalarında daha sonraki sürümlerde aktif olacağı gelen bilgiler arasında.
Satın Al‘ınacak ürünler için ödeme yöntemi olarak da; Apple Pay ya da Kredi Kartı ile ödeme seçenekleri mevcut, daha sonra farlı ödeme yöntemlerine gideceği de tahmin edilebilir.
Pinterest Apple Pay ve Kredi Kartı İle Ödeme Kabul Ediyor
Pinterest: Apple Pay ve Kredi Kartı İle Ödeme Kabul Ediyor

Pinterest’in “Satın Al – Buy It” projesi kapsamında Apple, Stripe, Braintree ve Shopify şirketleriyle işbirliğine girdiği ve satılacak ürünleri de Macy?s, Neiman Marcus, Nordstorm gibi perakendeciler ve Shopify mağazalarından tedarik edeceği belirtilen diğer ayrıntılar arasında.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz