Twitter‘ ın geliştirdiği ne gözde ürünlerinden biri olan Periscope ile ilgili yeni bir entegrasyon haberi geldi. Daha önce siz Periscope’ da yayın yaptığınız zaman isterseniz bir Tweet atabiliyordunuz. Bu Tweet içinde yayın başlığınız ve tıklandığında yayını periscope’ da açabilecek bir link yer alıyordu.
Bugün yapılan duyuru ile birlikte kullanıcılarını sevindirecek bir Periscope & Twitter entegrasyonu bildirildi. Artık attığınız tweet’ lerde periscope yayınlarınız otomatik oynayacak. Tıklayıp detayına gitmeksizin, Twitter ortamında canlı yayını izleyebileceksiniz. Görüntüye tıkladığınızda tam ekran moduna geçecek ve tüm etkileşimi görebileceksiniz. Yayına yorum yapabilmek için ise tıklayıp detayına gitmeniz gerekecek.
Twitter - Periscope Ortak Yayını
Twitter CEO’ su Jack Dorsey açıklamalarında sürekli gerçek zamanlı bir ortam olma isteklerini dile getiriyordu. Bu entegrasyon bu yönde atılmış en önemli adımlardan biri olabilir.
Twitter’ a gelen bu yeni özellik şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş. Web ve Android kullanıcılarına olabilecek en hızlı şekilde yetiştirileceği Twitter tarafından bildirildi.
Kaynak : TNW

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz