Mozilla Persona 30 Kasım' da Kapatılıyor

1
508

2012 yılında Facebook ile Giriş, Twitter ile Giriş, Google ile Girişi gibi uygulamalara üye olma ve giriş yapma yöntemlerine rakip olarak Mozilla tarafından geliştirilen ve her bir site için sizi ayrı bir kullanıcı adı şifre sıkıntısından kurtaran Persona maalesef ki 30 Kasım’ da kapatılıyor.
Persona, “onlarca parolanın yerini alır” sloganı ile yola çıkmıştı ancak beklediği ilgili göremeyince kapatılmanın eşiğine geldi. Mozilla Webmaker, Trovebox ve Voost gibi siteler, oturum açmak için kullanıcı adları yerine Persona kullanmaya başlamışlardı.
Aşağıdaki iki resimde görüldüğü üzere çok kısa bir şekilde fazla bilgiye gereksinim duymadan Mozilla Persona ile Voost sitesine üye olabiliyor, giriş yapabiliyorsunuz.
Mozilla Persona ile Voost' a Giriş
Mozilla Persona ile Voost' a Giriş

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Mozilla Persona Neden Kapatılıyor?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça net. Bu servis çok fazla kullanılmadığı ve son iki yıl içinde hiç büyümediği için Mozilla tarafından kapatılacak. Açıklamayı Mozilla kendisi yaptı. Facebook, Twitter, Google ile giriş opsiyonlarının olduğu bir ortamda Persona’ nın ayakta kalması zor oluyordu. Şimdiden yapılan duyuru ile birlikte;  web site sahipleri 30 Kasım’ a kadar ziyaretçilerine sisteme giriş yapmaları için yeni yöntemleri geliştirebilecekler.
Eğer Mozilla Persona’ yı incelemek istersiniz GitHub üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz