Global Game Jam etkinliği ilk defa Malatya'da!

0
890

Global Game Jam 2016 Malatya; İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve İnönü Üniversitesi Bilgoritma Topluluğu tarafından Malatya’da ilk kez 29 ? 31 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenleniyor
Global Game Jam; dünyanın en geniş çaplı ve dünyanın her yerinde fiziksel olarak aynı ortamda ve aynı zaman diliminde gerçekleştirilen oyun geliştirme etkinliği olarak 2009 yılından itibaren her yıl düzenlenmektedir. Dünyadaki amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini birbirine bağlayan bu etkinlik; oyun geliştirmeye ilgi duyanların bir araya gelerek yaratıcılıklarını ve tecrübelerini paylaşmaları ve video oyunlarını kullanarak kalabalık bir topluluk içinde kendilerini ifade etmeleri fikrinden doğmuştur.
Global Game Jam? de katılımcılar, etkinlik başlangıcında ilan edilen ortak tema üzerinde yoğunlaşacak ve hiçbir ön hazırlık olmaksızın o anda oyunlarını tasarlayacak ve bütün oyun geliştirme faaliyetlerini etkinlik süresinde yürütecekler.
GGJ 2015? te 78 ülke ve 518 ayrı bölgede 5438 oyun geliştirilmiş olup GGJ 2016?da 88 ülke ve 590 ayrı bölgede katılımcıların daha fazla oyun geliştirecekleri tahmin ediliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Global Game Jam 2016 Malatya etkinliği ile ilgili detaylı bilgi!

GGJ? ye katılmak isteyenler 29 Ocak 2016 saat 14:30? da etkinlik alanında açılacak kayıt masalarında saat 19:00? a kadar kayıt yaptırabilecekler. GGJ açılış töreni saat 15:00? de protokol konuşmalarıyla başlayacak. Daha sonra Recontact: Istanbul oyununun yapımcısı ve MIAD(Malatyalı iş İnsanları Derneği) İnovasyon Komisyonu Başkanı Simay DİNÇ?in ?Dijital Sanat? konulu söyleşisi olacak. Bu söyleşide Dinç; dijital sanatla birlikte, oyun yapımındaki süreçleri ve tecrübelerini aktaracak. Saat 17:00? de katılımcılara Little Big Planet ve Tearaway oyunlarının yapımcısı Media Molecule firmasından Siobhan Reddy, The Infinite Resource ve Nexus kitaplarının yazarı Ramez Naam? ın açılış konuşmaları ile GGJ 2016 temasını içeren videolar seyrettirilecek. Açılış töreninden sonra katılımcıların tanışmaları ve takım oluşturmalarıyla oyun geliştirme maratonu başlayacak. Katılımcılar 2 gün boyunca geliştirecekleri oyunlarını 31 Ocak 2016 Pazar saat 17:00? de jüriye sunacaklar ve oyunları beğenilen takımlar ödüllendirilecek.
Global Game Jam 2016 Malatya, İnönü Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kapalı Spor Salonu? nda düzenlenecek. Etkinlik 48 saat süreceği için katılımcıların yiyecek, içecek ve konaklama gibi ihtiyaçları karşılanacak. Katılımcılara keyifli bir oyun geliştirme ortamı sunabilmek için etkinlik alanında çeşitli eğlence aletleri ve sportif faaliyetler için ortam sunulacak.
Ana etkinliğin yanı sıra 30 Ocak 2016 Cumartesi saat 17:00 ?de bir alt etkinlik olarak ?Cosplay? yarışması da düzenlenecek. Ana etkinlikten bağımsız olarak katılınabilen bu etkinliğe katılmak isteyenler istedikleri bir oyun veya çizgi film karakterinin kılığına girip onun gibi davranacak. Canlandırdığı karaktere en yakın kostümü tasarlayanlar ödüllendirilecek.
Global Game Jam 2016 Malatya etkinliği sadece oyun programlama üzerine değildir. Eğer oyun tasarımı yapabiliyorsanız, resim çizebiliyorsanız, bir müzik enstrümanı çalabiliyorsanız, oyun seslendirme için sesinize güveniyorsanız ve hatta hiçbir deneyiminiz olmasa bile sadece fikir vermek, takıma moral vermek için bile bu etkinlikte çekinmeden yerinizi alabilirsiniz.
Etkinliğin web adresini ziyaret etmek için linkini ziyaret edebilirsiniz.
Etlinliğin Facebook hesabını incelemek için linkini ziyaret edebilirsiniz.
Global Game Jam 2016 Malatya etkinliğinin afişini inceleyebilirsiniz!

Global Game Jam etkinliği ilk defa Malatya'da!
Global Game Jam etkinliği ilk defa Malatya’da!

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz