Buz gibi kolalarıyla tanınan Pepsi‘ den ilginç bir hamle geldi. İçecek sektörünün liderlerinden olan Pepsi akıllı telefon pazarına girmeye niyetli görünüyor. Onlarca firma akıllı telefon piyasasında kıyasıya yarışırken Pepsi‘ nin bu piyasaya girecek olması oldukça ilginç görünüyor.
Pepsi firması ve Çin arasında  lisans ortaklığı kurulacak, telefonla birlikte aksesuarlarda üretecekler. Bugünlerde cihazın özellikleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Çıkacak yeni telefonun adının Pepsi P1 olması bekleniyor. Özelliklerine bakıldığında telefonun 5.5 inç büyüklüğünde ve 1080 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacağı anlaşılıyor. İşlemcisinin MediaTek MT6592 olacağı telefonun hem ön hem de arka kamerası 13/5 megapiksel çözünürlüğe sahip olacak.
Aynı zamanda Pepsi P1 2 GB RAM ve 16 GB hafızaya sahip olmanın yanında 3000 mAH gücünde batarya taşıyacak.  Yeni telefonun işletim sistemi de Android 5.1.1 Lollipop oluşturacak. 7.7 mm inceliğe sahip olan telefonun ilerleyen günlerde 205 dolar fiyatla Çin de satışa sunulması bekleniyor.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz