Alman Polisi aileleri çocuklarının fotoğraflarının Facebook‘ da herkese açık olarak paylaşmamaları konusunda uyardı.
Hagen Polis Departmanı‘ nın kendi Facebook sayfasında paylaştığı yazıda, bu paylaşımların pedofili hastaları tarafından kopyalanabileceğini yada çocukların ileri ki yaşlarında utanmalarına sebep olabileceğini belirtti.
Ailelere bu sebeple Facebook gizlilik ayarlarını sadece kendi çevrelerinin görebileceği şekilde değiştirmelerini tavsiye etti. Bu paylaşım 200.000 civarında paylaşıldı.
Hagen polis merkezinden bir polisin BBC ye yaptığı açıklamada; “Bu paylaşımın bu kadar büyük bir kitleye ulaşması gerçekten etkileyici. 12 milyondan fazla insan bu paylaşımımızı görüntüledi. Bizim amacımız insanlara internette ne yaparlarsa yapsınlar dikkatli olmalarının çok önemli olduğunu anlatmak. Ne yaparsanız yapın iki kez düşünün çünkü internet hiçbir şeyi unutmayacaktır.”. Aynı zamanda bu paylaşımı yapmalarına sebep olanın yakınlarda Hagen’ de yaşanan suçların yada pedofili olaylarının bir etkisi olmadığını belirtti.
Çocukları koruma vakfı “National Society for the Prevention of Cruelty to Children” bu konuda bir bildiri yayınladı

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Tüm ebeveynler çocuklarının fotoğraflarını çekip arkadaşları ile paylaşmanın keyfini yaşayabilir. Ancak bunu internette paylaşırken dikkatli olmalılar. Cinsel suçları olan insanlar çocukların bu fotoğraflarını kullanabilir. Üstelik pek çok yeni uygulama bunu çok daha kolay hale getiriyor. Bu sebeple aileler çocuklarının fotoğraflarını internet üzerinden paylaşmak istediklerinde gizlilik ayarlarına dikkat etmeleri gerekir.

Hatta yurt dışında ailelerin böyle bir şüphe duyması durumunda irtibata geçebilecekleri bir kurumda mevcut.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Bi ara facebook te da böyle bir curcurna başlamıştı. Herkes profil remini çizgi film kahramanlarıyla değiştiriyordu ve bunun çocukları kandırmak için başlatılan bir kandırmacadan ibaret olduğu anlaşıldı. Sanırım Alman polisi uyarmakta haklı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz