Panasonic DMC-GF8 modeliyle yeni bir Lumix kamera piyasaya sürdü. Bu kamera içerisinde bulunan özelliklerin öncelikli odaklandığı nokta selfie çekmeyi kolaylaştırmak üzerine. 16 mega piksel çözünürlüğe sahip lensinin yanı sıra 180 derece dönebilen 3” dokunmatik ekrana sahip. Bu ekran sayesinde selfie çekmek çekerken görebilmek çok daha kolaylaşıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yüksek çözünürlüğe sahip bir lens ile selfie çekiyor olmak akıllı telefonların ön kameralarından selfie çekmeye göre çok daha güzel bir fotoğraf çekmenize imkan verecek. Panasonic aynı zamanda bu kameraya “Güzellik Modu” filtresi ekleyerek fotoğraflardaki yüzleri daha da yumuşatarak pürüzsüz olarak gösteriyor.

Selfie çekimlerini kolaylaştırmak adına kamera içerisine farklı özellikler de eklenmiş gibi görünüyor. Selfie çekmenin bir diğer zor yanı da pozu yakaladığınızda cihazın fotoğraf çek tuşuna basmak. Bunun için de Panasonic iki farklı tetikleyiciyi de kameraya dahil etmiş. Bu tetikleyicilerden biri el hareketi. Pozu yakaladığınızı düşündüğünüzde kolay bir el hareketi ile fotoğraf çekilmesini tetikleyebiliyorsunuz. Bir diğer tetikleyiciyi de yüz tanıma üzerine kurgulamış. Bu tetikleyici de fotoğraf içerisinde iki yüz algılayıp sabitlediği zaman fotoğrafı çekmeyi tetikliyor. Bu tetikleyiciler sayesinde hangi eliniz ile selfie çekmek isterseniz tuş derdi olmadan çekebilirsiniz.

Selfie çekimini kolaylaştıran yeni özelliklerinin dışında modern kameralarda bulunan tüm özellikleri de içerisinde barındırıyor. Full HD video çekimi ile birlikte profesyonel sinema çekimleri sağlayan efektler de içerisinde barındırıyor.

Yeni nesil kompakt kameralarda olduğu gibi içerisinde internet bağlantısı desteği de mevcut. İnternet bağlantısı sayesinde fotoğraf çekimini farklılaştıracak uygulamalar edinilebildiği gibi internet sitelerine de fotoğrafı kolayca yükleyebilirsiniz.

Fiyat ve çıkış tarihi konusundaki bilgiler henüz netlik kazanmasa da Panasonic dört farklı renk seçeneği ile bu kamerayı satışa sunacak. Gümüş, kahverengi, pembe veya turuncu renk seçeneği ile sunulacak.

Ürününün fotoğrafları internete düştü. Aşağıdaki resimlerle ürünü inceleyebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz