Instagram‘ın çoklu kullanıcı desteğini öncelikle Android cihazlar için ardından da IOS cihazlar için kullanıma açtığından bahsetmiştik. Ancak yapılan bazı geri bildirimlere göre sorunlar mevcut gibi görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yaşanan bu sorunlar şuan için Android kullanıcıları tarafından rapor edilmiş olsa da IOS versiyonunun daha yeni çıktığını düşünecek olursak bu sorunlar IOS cihazlarda da karşınıza çıkabilir gibi duruyor.

Android kullanıcıların bildirdiklerine göre çoklu kullanım hesaplarını ekledikten sonra o anda aktif olmayan hesaba gelen bazı istek ve mesajlar aktif hesap üzerinden de görülebilir oluyor.

Yaşanan sorun sadece bununla sınırlı değil. Örnek olarak açıklayacak olursak; mesela birkaç arkadaş bir organizasyon kapsamında ortaklaşa kullandığınız bir hesaba sahipsiniz. Bu hesap bilgileri hepinizin kişisel hesabı ile birlikte kendi cihazınıza kayıt edilmiş durumda. Bu durumda başka bir cihazda diğer arkadaşınıza gelen kişisel mesaj yada istekler sizin cihazınıza da düşebiliyor.

Bu gerçekten de büyük bir güvenlik açığı aslına bakarsanız. Her ne kadar gelen bildirimi görmek istediğinizde uygulama bu içeriği görmek için yetki seviyeniz yeterli değildir dese bile bildirim ekranında gelen istekleri yada özel mesajların bir bölümü görülebiliyor.

Android forumunda bu hatanın Insagram‘a bildirildiği ve Insagram‘ın hatayı kabul edip kısa sürede çözeceği bildirilmiş. Ancak bu açık şuan için çözülmüş değil. Güvenlik açığı sebebiyle bu süreçte Android cihazlar üzerinden çoklu kullanımınız söz konusu ise kendi gizliliğiniz için çoklu kullanıcıları kapatmanızı tavsiye ederiz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz